.

.

New
Scentered ДЕ-СТРЕС Ароматерапијата Рака/Тело Измијте & Лосион Подарок Сет Дуо & Scentered СПИЈАТ ДОБРО Ароматерапијата Миризлива Свеќа Пакет

Scentered ДЕ-СТРЕС Ароматерапијата Рака/Тело Измијте & Лосион Подарок Сет Дуо & Scentered СПИЈАТ ДОБРО Ароматерапијата

DEN 1335.60

Стока
Достапно.

ДЕЛУКС ДЕ СТРЕС АРОМАТЕРАПИЈАТА РАКА & ЛОСИОН за ТЕЛО / HAND & ТЕЛО ИЗМИЈТЕ ПОДАРОК СЕТ : луксузен рака и телото крем што moisturizes кожата и возвишено пенење рака и тело измијте дека ја остава кожата со чувство мека и чиста, додека терапевтски мешавина на етерични масла помогне да се смири и да се sooth умот.СТРУЧНО се ПОМЕША ДЕ СТРЕС АРОМАТЕРАПИЈАТА : Премиум квалитет мешавина на смирување Камилица, Мандарина, Рузмарин, Слатка Бразилецот Портокал со затоплување мириси на Јасмин, Роза, Mimosa, Lavandin и Cedarwood Етерични Масла.Наградуван Секојдневно Благосостојба Ритуал : ДЕ СТРЕСОТ е еден од Scentered е 6 наградуван Ароматерапијата Мешавини кои се создадени за да се користи заедно како комплетен Секојдневно Благосостојба Ритуал.МАЗНА ПУМПА АКЦИЈА : 300 ML x 2 со Lockable Пумпа.ПРОМОВИРА РЕЛАКСАЦИЈА, СМИРЕНОСТ & ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД СТРЕСОТ : Идеален спој за оние кои страдаат од нервоза, загриженост, бурно ИЛИ редовно искуство непријатност или немир.Смирувачки поддршка за борба против произлегуваат и од стресни животни настани, работи поврзани со стрес или секој кој се бори да се "исклучите" на крајот од денот.ПРОМОВИРА ДЛАБОКО НЕПРЕКИНАТО МИРЕН СОН : Идеален Сон Помош за оние кои страдаат од лош сон, џет заостануваат, ноќта немир ИЛИ редовно искуство скршени спиењето и несоницата.Совршен за редовни патници / shift работници / нови родители / или некој кој се бори да 'исклучете' во текот на ноќта.СТРУЧНО се ПОМЕША СПИЕЊЕ АРОМАТЕРАПИЈАТА СВЕЌА : Премиум квалитет терапевтски мешавина од Лаванда, Камилица, Palmarosa, Хо Дрво, Bois de Rose, Здравец, Карамфил и Ylang Ylang Етерични Масла.СИТЕ ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ : мешавина на одржливо извори, Не ГМ восоци.Ослободен од нечистотии, непријатни хемикалии и синтетички мириси, што значи дека секоја свеќа гори до 18 часа без чад или soot.СТОП, ДИШАМ, РЕСЕТИРАЊЕ на СЕКОЈА ВЕЧЕР : Светло за Спиење И миризлива свеќа најмалку 30 минути пред спиење, да се подготват вашето тело и ум за мирен ноќен сон.Содржи : x1 Scentered ДЕ-СТРЕС Ароматерапијата Рака/Тело Измијте & Лосион Подарок Сет Дуо & x1 Scentered СПИЈАТ ДОБРО Ароматерапијата Миризлива Свеќа - Поддржува Спиење Релаксација & Мирен Сон - Лаванда, Камилица & Ylang Ylang Мешавина - Мала Свеќа Пакет.

Детали

Свеж

Избор на клиенти