.

.

New
Barra Пушка Опсег, Херој FT 2-10X44 [Направени во Јапонија] за Лов и Тактички Снимање [голем Дострел Прецизност] BDC Reticle

Barra Пушка Опсег, Херој FT 2-10X44 [Направени во Јапонија] за Лов и Тактички Снимање [голем Дострел Прецизност]

DEN 1459.20

Стока
Достапно.

Цврсто изградени, еден-парче 30 mm цевка направена од квалитетот, тешко црна елоксирани, 6061 авиони-одделение алуминиум за структурна сила и цврстина.Кислород очистен, азот исполнет и запечатени за Fogproof, Водоотпорни перформанси кои можете да им верувате.Целосно мулти-обложени леќи карактеристики висока светлина трансмисија (99.9% светлина пренос по слој на кожата, над 95% светлина трансмисија на доменот).Ергономски hi-профил одбранбените за корекција на мува со Нула-ресетирајте.Дијамант Стандард Доживотна Гаранција.Целосно пренослив гаранција.Модел FT2-10 X44 SF е тактички-стил, втората фокусна авион riflescope со страна на паралаксата на вредноста и брзо се фокусира окуларот што му овозможува на корисникот да брзо да се прилагодите на reticle за зголемена цел стекнување.Оваа прва класа riflescope е идеален за висока прецизност снимање.Модел FT2-10 X44 SFis голем сите-околу лов и спортски опсег.Тоа е особено корисно во слабо осветлување ситуации, како што се кријат лов на диви свиња во текот на ноќта.Многу стрелците биле импресионирани од голема цел леќа' способноста да се зголеми слика на осветленоста и контрастот во амбиентниот светлосни услови.Снимање спортски или лов, Северна Америка на Африка.Овој опсег може да ве однесе таму.Дали тајмерот е броење или вашиот трофеј buck сетила дека тој е вашата цел, да ги искористи моментот.Овој опсег ќе ви помогне да одберете и да се здобијат со вашата целна пред можност бега од вас.Модел FT2-10 X44 SF е quintessential за случаи каде висок квалитет инструмент е од клучно значење за успех.Информации за производот Windage/ Висина на вредноста (Мили) 1/10 Windage прилагодување опсег 40 Кота на вредноста опсег 40 Страна на паралаксата прилагодување 10 YDS-∞ Прилагодливи Цел N Windage/ Кота Бедем Lockable?N Нула Ресетирате Y Поле на Гледање на 100 метри 55.9-11.9 Излез Ученик (mm) 22-4.4 Око Олеснување (mm) 90-100 Цел јасно отворот (mm) 44 Должина (mm) 325 Должина (инчи) 12.80 Тежина (грами) 770 Тежина (унци) 27.16 Reticle BDC.

Детали

Свеж

Избор на клиенти