.

.

New
Основно Оружје GLx 4-16x50FFP Пушка Предмет - Осветлени ACSS-Аполон-6.5 CR/.224V

Основно Оружје GLx 4-16x50FFP Пушка Предмет - Осветлени ACSS-Аполон-6.5 CR/.224V

DEN 285.60

Стока
Достапно.

4-16x Зголемување, 50mm цел, 3.5" - 3.6" на око олеснување.Првата Стартна Рамнина ACSS Аполон 6.5 СМ/.224 V reticle. 30мм главната цевка, Висока јачина едно парче 6061-T6 алуминиумско тело.Компактен дизајн е 13.8" долг и тежи само 23.5 Оз.Премија одделение стакло, Челик-на-Челик прецизност корекција.Тактилни и коишто се слушаат 1/10 МИЛИ кликнете вредност.Заклучување на одбранбените заштитете го вашиот нула.Интегрирани враќање-на-нула.Кота Ротација Индикатори.Подвижен и заменливи зголемување прстен перка.На GLx 4-16x50mm пушка опсег има 4-16x зголемување на опсегот, нудејќи голем поле на гледање одличен за скенирање и следење на движење, но, подобрување на среден до голем дострел прецизност, како и.За лов, конкуренција, или дури само удирање хартија во низа, комбинација на квалитет, карактеристики, и се разбира, на нашата Напредна Комбинација Sighting Систем (ACSS) reticles е тешко да се победи.Оваа GLx 4-16x50mm пушка опсег карактеристики нашето ново дизајнирани одбранбените, нуди не само нов изглед, туку домаќин на неверојатни нови карактеристики!Секое движење на бедем ќе обезбеди јасни, коишто се слушаат, и тактилни 0.1 МИЛИ кликнете што никогаш нема да се истроши благодарение на тешки челик-на-челична конструкција!Однадвор, овие заклучување на одбранбените функција висока брзина на враќање на нула, осигурувајќи дека откако на вашиот нула е поставено дека нема да мора да се грижите за испакнатини или животната средина правењето ненамерни промени на вашиот одбранбените.Враќање на нула функција им овозможува на стрелците брзо да се вратат во своите кота на 'Нула' по бирање надвор за голем дострел ангажмани, без да ги пратите на корекција ќе направи да се таму на прво место.На GLx, исто така, има нашата непречено зголемување прстен кој домаќините иновативен swappable прилагодување перка.На перка лесно може да се наоѓа било каде низ зголемување прстен за да се задоволат потребите на стрелецот.Ова 4-16x50mm GLx обемот е опремен со првиот фокусна авион ACSS Аполон 6.5 СМ/.224 V reticle.Едноставно во поглед на 100 метри и се подготвени да се вклучат во било која низа од до 1000 метри со crosswinds до 20 km, сите без да се бара било математика или допирање единствен бедем.Комбинираат изградена-во опсег проценка и задржете overs со бескрајно прецизни chevron совет со цел точка и .2 МИЛИ crosshair subtensions, и имате отпуштање решение по секоја далечина.На reticle е дотеран и оптимизиран за 6.5 Creedmoor и .224 Valkyrie.

Детали

Свеж

Избор на клиенти