.

.

New
Основно Оружје GLx 4-16x50FFP Пушка Предмет - Осветлени Мили-Dot

Основно Оружје GLx 4-16x50FFP Пушка Предмет - Осветлени Мили-Dot

DEN 976.80

Стока
Достапно.

4-16x Зголемување. 50mm цел. 3.5" - 3.6" на око олеснување. 30мм главната цевка.Висока јачина едно парче 6061-T6 алуминиумско тело, Премија одделение стакло.Компактен дизајн е 13.8" долг и тежи само 23.5 Оз.Челик-на-Челик прецизност корекција, Тактилни и коишто се слушаат 1/10 МИЛИ кликнете вредност.Заклучување на одбранбените заштитете го вашиот нула, Интегрирани враќање-на-нула.Првата Стартна Рамнина МИЛИ-DOT reticle, Auto Live осветлени reticle.Кота Ротација Индикатори, Подвижен и заменливи зголемување прстен перка.Оваа GLx 4-16x50mm пушка опсег карактеристики нашето ново дизајнирани одбранбените, нуди не само нов изглед, туку домаќин на неверојатни нови карактеристики!Секое движење на бедем ќе обезбеди јасни, коишто се слушаат, и тактилни 0.1 МИЛИ кликнете што никогаш нема да се истроши благодарение на тешки челик-на-челична конструкција!Однадвор, овие заклучување на одбранбените функција висока брзина на враќање на нула, осигурувајќи дека откако на вашиот нула е поставено дека нема да мора да се грижите за испакнатини или животната средина правењето ненамерни промени на вашиот одбранбените.Враќање на нула функција им овозможува на стрелците брзо да се вратат во своите кота на 'Нула' по бирање надвор за голем дострел ангажмани, без да ги пратите на корекција ќе направи да се таму на прво место.Не се сигурни каде што оставил својата надморска височина последен пат сте биле во опсег?Не само што можете едноставно да го вратите вашиот опсег на вашите удари од Нула, на надморска височина бедем карактеристики кота ротација индикатори да се врати на патеката на прв поглед.Нашите непречено зголемување прстен домаќин на иновативни swappable прилагодување перка.На перка лесно може да се наоѓа било каде низ зголемување прстен за да се задоволат потребите на стрелецот.Ова 4-16x50mm GLx обемот е опремен со централна авион МИЛИ-DOT reticle.Правилно се исти со МИЛИ/МИЛИ бедем за корекција, оваа традиционална reticle им овозможува на стрелците да се движи и да се најде своите задржете overs без да бидат принудени да го користите калибар специфични BDC системи.Секоја точка е .25 MILs со целосна МИЛИ мерено од центарот на една точка на следното.

Детали

Свеж

Избор на клиенти