.

.

New
Основно Оружје GLx 4-16x50FFP Пушка Предмет - Осветлени ACSS-HUD-DMR-308/.223

Основно Оружје GLx 4-16x50FFP Пушка Предмет - Осветлени ACSS-HUD-DMR-308/.223

DEN 952.80

Стока
Достапно.

Во кој било опсег, хитови се интуитивен без каква било потреба за математика или роварат низ податоци книги!Answer : ___________________________ Note : Додека ACSS HUD DMR .308 Винчестер товари, но функционална со некои .56 НАТО товари, ние препорачуваме посветен ACSS-HUD-DMR-5.Води за подвижни цели и надвор на полна 600 метри, ветрот води, кои се движат, и куршум откажат до 1000 метри, па дури и МИЛИ-кои се движат систем се изградени во чист дизајн.Ова 4-16x50mm GLx обемот е опремен со првиот фокусна авион ACSS HUD DMR .Првата Стартна Рамнина ACSS HUD DMR .Интегрирани враќање-на-нула.223 Рем товари.На осветлената потковица и центар chevron дозволи за неверојатно брзо ангажирање на затвори-во цели.Подвижен и заменливи зголемување прстен перка.5 Grendel товари, како и да е, ACSS HUD DMR .1 МИЛИ кликнете што никогаш нема да се истроши благодарение на тешки челик-на-челична конструкција!Однадвор, овие заклучување на одбранбените функција висока брзина на враќање на нула, осигурувајќи дека откако на вашиот нула е поставено дека нема да мора да се грижите за испакнатини или животната средина правењето ненамерни промени на вашиот одбранбените.Премија одделение стакло, Челик-на-Челик прецизност корекција.4-16x Зголемување, 50mm цел, 3.Оваа GLx 4-16x50mm пушка опсег карактеристики нашето ново дизајнирани одбранбените, нуди не само нов изглед, туку домаќин на неверојатни нови карактеристики!Секое движење на бедем ќе обезбеди јасни, коишто се слушаат, и тактилни 0.Кота Ротација Индикатори.Тактилни и коишто се слушаат 1/10 МИЛИ кликнете вредност, Заклучување на одбранбените заштитете го вашиот нула.308 reticle нуди извонреден број на напредни карактеристики во чиста и интуитивен дизајн.Наместени специјално за популарниот .8" долг и тежи само 23.За лов, конкуренција, или дури само удирање хартија во низа, комбинација на квалитет, карактеристики, и се разбира, на нашата Напредна Комбинација Sighting Систем (ACSS) reticles е тешко да се победи.308 reticle е компатибилен со некои .6" на око олеснување.Враќање на нула функција им овозможува на стрелците брзо да се вратат во своите кота на 'Нула' по бирање надвор за голем дострел ангажмани, без да ги пратите на корекција ќе направи да се таму на прво место.На GLx 4-16x50mm пушка опсег има 4x зголемување на опсегот, нудејќи голем поле на гледање одличен за скенирање и следење на движење, но, подобрување на среден до голем дострел прецизност, како и.Компактен дизајн е 13.56 модел за оружје chambered во овие calibers.

Детали

Свеж

Избор на клиенти