.

.

New
Pesola Микро-Линија Пролет Скала, 30g/1oz. x 0.25 g/1/32 оз.

Pesola Микро-Линија Пролет Скала, 30g/1oz. x 0.25 g/1/32 оз.

DEN 1303.20

Стока
Достапно.

Карактеристики Метрички graduations на една страна; познавање на англиски graduations на други.Користете прецизност Pesola скали за да се утврди тегови или, со факултативниот притисок во собата, ја утврди висината на притисок е потребно да се движат предмети.Функција лесен-tare метод кој ви овозможува да се "нула надвор" сад тегови до 20% од скала капацитет.Направени од корозија-отпорни нерѓосувачки метал со триење-отпорни елоксирани заврши.Вага работа во било која позиција, дури и надземни.Има стандарден око клип со крокодил се стега.Вклучува пластични случај.Две години гаранција за сите модели.

Детали

Свеж

Избор на клиенти