.

.

New
Pesola Макро-Линија Пролет Скала, 50 kg x 500g

Pesola Макро-Линија Пролет Скала, 50 kg x 500g

DEN 3622.80

Стока
Достапно.

Метрички graduations само.Два инструменти во една!Да ги користите овие прецизност Pesola скали за да се утврди тежини на голем број примероци, или закачите на факултативниот притисок поставен да ги користите како dynamometers да се утврди износот на притисок е потребно да се движат предмети.Со факултативниот притисок поставите во прилог, можете да ги користите овие скали како penetrometers да се тестираат почвата compaction.Pesola вага работа во било која позиција - дури и надземни.Секоја скала карактеристики висок квалитет, не-corroding компоненти сместен во абразија-отпорни елоксирани алуминиумски случај.Двострани graduations се обратно пропорционални, па лесно можете да прочитате мерења од различни позиции.Tare завртки ви овозможи да се "нула-out" тежината на различни контејнери од 15% до 25% од скалата е капацитетот.Повлечете совети мерење на максимална читања добива на тежина.Рачка, влечете го покажувачот и пластични случај вклучени.Горниот и долниот суспензии ја ротирате.

Детали

Свеж

Избор на клиенти