.

.

New
VIVOSUN 400 вати Dimmable Дигитални Баласт за HPS МЗ Расте Светлина, Меки Почеток Програма & Стабилни Перформанси (Простор Сива)

VIVOSUN 400 вати Dimmable Дигитални Баласт за HPS МЗ Расте Светлина, Меки Почеток Програма & Стабилни Перформанси

DEN 1317.60

Стока
Достапно.

Обезбедување на квалитет : УЛ наведени; Стабилни перформанси со 3-годишна гаранција, професионална услуга по продажбата.Спец. : Работи на 120 - 240 V, 50/60 Hz, 8ft 120 V кабелот за напојување.Вати опција : 150w / 250w / 400w / Супер lumens (110%).Систем за заштита : заштита од Прегревање, Крајот на крушка-животот заштита, Кратки-коло заштита, Палење-неуспех заштита.Напомена : Поставени баласт на истата вати опција како на исти сијалица пред да започнете.Целосно компатибилен за метал halide и висок притисок натриум светилки.Осигурајте се дека видливоста и баласт ги имаат истите wattage пред дополнување на.Намалување на фира и подобрување на употребливи ефикасноста на напојување опрема способност.Отворен/краток спој заштита под текст терминал/внатрешната топлина и радио фреквенција за критични компоненти.Не се работи на баласт, пред да ја прочитате & целосно да се сфати производот инструкции.На баласт не може да се запали светилка која се прегрее.Повторно да се запали светилка пред давање на светилка доволно време за да се излади.Напомена : Поставени баласт на истата вати опција како на исти сијалица пред да започнете.Вати Опција : 150w / 250w / 400w / Супер lumens (110%).Напојување : 120~240 V.Фрекфенција : 50/60 Hz.Фактор На Моќ : 99.9%.Кабелот за напојување : 120 V 8-нозе.Исти Сијалица Видови : HPS / МЗ.Додаток : Гумени нозе*4pcs.Премиум внатрешни издувните вентилатор обезбедува целата баласт и компоненти остане кул.Прегревање заштита.Крајот на крушка-животот заштита.Кратки-коло заштита.Палење-неуспех заштита.VIVOSUN дигитални баласт ќе те спаси повеќе моќ, бидејќи на нивните меки-start функција.Вашиот светилки ќе потенцијално трае подолго пред тие ќе треба замена.Повеќето од нив, исто така нема да се обидат да веднаш ре-оган светилка ако тоа оди надвор (на Моќ прекинување или било која друга причина) и ќе почека некое време.Потоа повторно да се обидете.Стандарден баласт континуирано ќе се обиде да го запали сијалица нагоре.Тие, исто така, не се како топла како редовна еден.

Детали

Свеж

Избор на клиенти