.

.

New
Деца со Лажица и Вилушка Сет, Лесно Зафат за Бебе, Дете Децата, Совршен Само Хранење на Учење Прибор, 12 Месец+ (Цијан)

Деца со Лажица и Вилушка Сет, Лесно Зафат за Бебе, Дете Децата, Совршен Само Хранење на Учење Прибор, 12 Месец+

DEN 2006.40

Стока
Достапно.

【СИМПАТИЧНА НАМЕНЕТА за БЕБЕ】 : Идеален како прв метал flatware сет за возраст од 12 месеци и нагоре.Светла cheery бои и симпатична форма се сакан од децата од сите возрасти, да се привлечат деца интерес за јадење и направи оброк забава. 【Безбедно Материјал】Огледало полиран премија од не ' рѓосувачки челик.Ќе не нула, се скрши, чип, ' рѓа или дент.Без никакви опасни материјали, а рачките се направени од храна одделение силиконски, кој е BPA и Phthalate слободни.Нашите деца вилушка лажица се храна одделение за безбедност, специјално дизајниран за бебето. 【Совршен за Самостојно Хранење】Нашите вилушка и лажица се дизајнирани да бидат дете безбедно со досадна нерѓосувачки челик глави, големина и облик за години.На конкавна глави помогнат на храна на лажица, помагање на промовирање на самостојното хранење со цврста храна.Надворешниот вилушка tines се наведнат за да им помогне на прободе цврста храна, и да ги задржи на храната на вилушка. 【Ергономски Дизајниран】Многу бебе лажици и предници се справува со кои се премногу долги и тесни за бебе раце.Нашиот прибор за јадење е ергономски, скратена нашите редовни вилушка и лажица постави и да се сврти се справи со 90 степени, што е намерно со цел да се вклопи вашето бебе е мал раце и развој зафат. 【Лесно да се Мијат】, Пред и по употреба, ве молиме чисти.Рака мие и топ-управување со машина за миење садови безбедно.Нашата години вилушка лажица може да биде sterilized со варени вода и сапун.Топло Совет : не оставајте децата без надзор со производот.Discard (отфрли) ако се оштетени или раскинат.Бои : Цијан.

Детали

Свеж

Избор на клиенти