.

.

New
14,000 BTU Портабл клима уред, Одвлажнување и Фан

14,000 BTU Портабл клима уред, Одвлажнување и Фан

DEN 13919.76

Стока
Достапно.

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. [НАПРЕДНИ БЕЗБЕДНОСНИ КАРАКТЕРИСТИКИ] 3-во-1 уред cools соби до 700 квадратни.ft.Оваа единица карактеристики термичка заштита од преоптоварување за дополнителна безбедност и мир на умот.Прилагодливи вертикален правец на движење помага да се дистрибуираат моќен кул воздух еднакво за брзо и доследно ладење. [ЛЕСНО ОДРЖУВАЊЕ] Филтер за Чиста Сигнализација & Мие Филтер дизајниран за да ги заштити од прашина & косата, да го продолжи животниот & перформанси.Филтер чисти лесно под славина за лесно одржување. [ДИЗАЈНИРАН ЗА УДОБНОСТ] Уживајте едноставна-за-користење дигитална контрола со 3 фан брзина, 24-час енергија-заштеда на тајмерот, и далечински управувач (батерии вклучени). [AUTO ИСПАРУВАЊЕ] Стрес-слободен авто испарување во ладење режим нема кофа за да го испразните (освен во областите со висока влажност).Вграден-во одвлажнување ги отстранува до 51 pints/24 часа со континуирана потрошувачка опција за долго без надзор на работата. [КАПАЦИТЕТ на ЛАДЕЊЕ] 14,000 BTU (ASHRAE-128 Стандард)/9,000 BTU (SACC BTU).Останете кул и сува со овој MN4 CFSWW9 Honeywell Класична Серија двојна црево портабл клима уред.Оваа единица е комбинација на 3-во-1 технологија во еден елегантен тело, ладење и dehumidifying соби до 700 квадратни метри.Тоа се одликува со авто-испарување систем, сигурен dehumidifying функција, и традиционален три-брзина фан функција за да овозможи оптимална ладење, dehumidification, и свежи вентилација.Целосна функција далечинска контрола ви овозможува да работат секоја функција од целата соба.За разлика од фиксен клима уред, на Honeywell Портабл клима уред не бара постојана инсталација, и мазна плови тркала направи лизгачки од соба в соба бриз.Овој пренослив клима уред доаѓа со се што е потребно, вклучувајќи и флексибилен издувна цевка и лесен-за-инсталација прозорец venting комплет, кој може да биде отстранет кога единицата не е во употреба.

Детали

Свеж

Избор на клиенти