.

.

New
Терминали АА-1147 (1000 парчиња)

Терминали АА-1147 (1000 парчиња)

DEN 2131.20

Стока
Достапно.

Производителот : Molex Производот Категорија : Терминали Ro HS : Производ : Прекинува Серија : Жица Мерач : 22-18 Студ / Tab Size : 0.51 mm x 4.75 mm Изолација : Не се Изолирани Пол : Женски Контакт Материјал : Месинг Монтажа Агол : Знамето Tradename : Дел # Алијаси : 0190080001 АА-1147. 22-18 мерач 0.187" ширина, 0.020" табот, женски не-изолирани знаме брзо исклучување терминали.Карактеристики 90 степени ориентација изработка на crimp повеќе удобен и овозможува брзо исклучување терминал да се користи во затворен простор.Во некои апликации, ова терминалот може да се користи за да се избегне свиткување вашиот јаже да се ориентираат тоа со традиционална брзо исклучување терминал.Исто така познат како се лизга-на или брзо на конектори, овие брзо-исклучување терминали понуда најбрз начин да се поврзете и да се исклучите две жици.Тие се, исто така, еднократно.Едноставно поставете ја машки терминал во женски терминал.Бара само еден crimp на жица.

Детали

Свеж

Избор на клиенти