.

.

New
А&D FX-300iN Прецизност Рамнотежа, Компактен Скала 320 g X 0.001 g,NTEP Правните за Трговија,Предлог штит,RS232,Со 220V AC Адаптерот,Нови

А&D FX-300iN Прецизност Рамнотежа, Компактен Скала 320 g X 0.001 g,NTEP Правните за Трговија,Предлог штит,RS232,Со

DEN 2181.60

Стока
Достапно.

Капацитет 320 g x 0.001 g 11.28 оз x 0.00005 оз 1,600 ct x 0.005 кт.Повеќе Мерење Единици (g, оз, lb, lb-оз, ozt, кт, мамо, dwt, GN, tl, tol, министерството за образование и наука, компјутери, % и MLT).Броење на Владата, # на Примероци 5, 10, 25, 50 или 100 парчиња. 220 V AC Адаптер.Бренд нови со 5 година производителот гаранција.На FX-јас вклучува намалена големина Компактна Супер-Хибрид Сензор (SHS), која овозможува брзо (една секунда) читања со висока прецизност.Новиот Статистичка Пресметка Функција (SCF) обезбедува статистички податоци екранот или излез на мери примероци.Посебни Карактеристики : Компактен SHS (Супер Хибрид Сензор) 1 Вториот Стабилизација Повеќе Мерење Единици (g, оз, lb, lb-оз, ozt, кт, мамо, dwt, GN, tl, tol, министерството за образование и наука, компјутери, % и MLT) NTEP Правните за Трговија 5 годишна Гаранција.

Детали

Свеж

Избор на клиенти