.

.

New
Традиционалниот Дизајн Антички Солидна Месинг Раскошен Вратата Повлечете Се Справува (Антички Бакар)

Традиционалниот Дизајн Антички Солидна Месинг Раскошен Вратата Повлечете Се Справува (Антички Бакар)

DEN 1318.80

Стока
Достапно.

Материјал : Цврсти Месинг.Backplate : 9.06 x 1.38 инчи - 23 x 3.5 cm.Повлечете се Справи со 6.89 инчи - 17.5 cm.Длабочина : 2.36 инчи - 6 см.Тежина : 1.08 lb - 490 гр.Anatolica традиционален стил се повлече рачки се погодни за влезните врати во одредена.Нашата цврста месинг се справува со традиционално се рачно изработени од страна на занаетчии во мали леарници.Тие се заврши, исто така, со рака.Бидете сигурни дека производот ќе се купи е 100% солидна месинг.Често пати, вратата се повлече рачки, тврди дека да се биде "месинг" се всушност тенок слој од месинг на челик.Челик rusts и затоа производи рѓа кога месинг слој се носи.Како Што е Направен : Стопена месинг се истури во посебни песок габи, формирање на античкиот модел со една прекрасна и елегантна античкиот изглед.Кога ќе се излади, рака полиран со unlacquered заврши фрла создавање автентична ефект и "античкиот" стил, се должи да не се машина заврши.* Цени и доставени во еден единици. * Погоден за употреба на надворешни или Внатрешни дрвени и композитни врати. * Површината планината одредување - безбедно се зезнав од пред врата со завртки.Овој метод на одредување вклучува нарезници вратата повлечете се справува во вратата од предниот дел, без fixings видлив од задната страна на вратата. * Доаѓа со одредување на завртки.Ние не сепак препорачуваме да се проверете со производителот на вратата за алтернативни fixings за да одговараат на вашиот тип врата. * Поради страна направена од природата на производите сите мерења се приближни.Овие треба да се користи како водич само.Исто така, вашата врата се повлече справи може да се разликува малку од фотографии или поради проблеми со светлина фотографија, може да постојат некои хроматска аберација. * Сите од нашите производи одат низ ригорозна контрола на квалитетот, сепак повремено може да се најде мали знаци или недостатоци кои доаѓаат за преку песочни калапи процес.

Детали

Свеж

Избор на клиенти