.

.

New
Традиционалниот Дизајн 9.5, Дувачкиот Раскошен Вратата Повлечете се Справи со Облик на Плоча 24cm

Традиционалниот Дизајн 9.5, Дувачкиот Раскошен Вратата Повлечете се Справи со Облик на Плоча 24cm

DEN 1318.80

Стока
Достапно.

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Backplate : 9.45 инчен x 2.36 инчен - 24 см x6 cm.Повлечете се Справи со 8.27 инчен -21cm.Тежина : 1.6 lb - 730 гр.Anatolica традиционален стил се повлече рачки се погодни за влезните врати во одредена.Нашата цврста месинг се справува со традиционално се рачно изработени од страна на занаетчии во мали леарници.Тие се заврши, исто така, со рака.Материјал : Цврсти Месинг Backplate : 9.45 инчен x 2.36 инчен - 24 см x6 cm Повлече Справи со 8.27 инчен -21cm.Длабочина : 2.36 инчен - 6 см.Тежина : 1.6 lb - 730 гр Како Тоа?s Направи : Стопена месинг се истури во посебни песок габи, формирање на античкиот модел со една прекрасна и елегантна античкиот изглед.Кога ќе се излади, рака полиран со unlacquered заврши фрла создавање автентична ефект и ?антички?стил, поради не се машина заврши.Убавината на unlacquered месинг често се опишува како жив заврши, а заврши која носи топол и поканува на ѕвонење на модерното и традиционалното простори слично.Процесот на стареење носи органски квалитет и со различни бои (verdigris, зелена сина место sor темно сивите сива) и текстура варијации.Повеќе остатоци, загадување или сол што е во воздухот, побрзо на месинг ќе се оцрни. * Погоден за употреба на надворешни или Внатрешни дрвени , UPVC и композитни врати. * Површината планината одредување - безбедно се зезнав од пред врата со завртки.Овој метод на одредување вклучува нарезници вратата knocker во вратата од предниот дел, без fixings видлив од задната страна на вратата. * Доаѓа со одредување на завртки.Ние не сепак препорачуваме да се проверете со производителот на вратата за алтернативни fixings за да одговараат на вашиот тип врата. * Поради страна направена од природата на производите сите мерења се приближни.Овие треба да се користи како водич само.Исто така, вашата врата knocker може да се разликува малку од фотографии или поради проблеми со светлина фотографија, може да постојат некои хроматска аберација. * Сите од нашите производи одат низ ригорозна контрола на квалитетот, сепак повремено може да се најде мали знаци или недостатоци кои доаѓаат во врска.

Детали

Свеж

Избор на клиенти