.

.

New
LabZhang 2 парчиња Лабораторија Pipette Додатен Сијалица 3 Вентили Природна Гума Pipets 5.4 cm(2.1) Дијаметар, 13cm(5.1) Должина

LabZhang 2 парчиња Лабораторија Pipette Додатен Сијалица 3 Вентили Природна Гума Pipets 5.4 cm(2.1) Дијаметар,

DEN 335.76

Стока
Достапно.

Димензии-5.4 cm (2.1 инчи) во дијаметар и 13cm (5.1 инчи) во должина.Pipettes што ќе се одржи до 50мл.Широк спектар на апликации-користат во различни хемиски експеримент служби, или каде тоа е потребно да се отстранат токсичните решенија, микробиолошка суспензии и други штетни и непријатни решенија.Материјал—Лабораторија Pipette Додатен Сијалица е изработени од природна гума и вклучува сијалица и 3 стиснете вентили.Вентил има отпорни на корозија од не ' рѓосувачки челик топки.Ефикасна една рака операција-преку три вентили за контрола на воздух, испуштање, течни апсорпција и течни дистрибуција.Pipette пакување е добра лабораториска асистент за употреба со pipettes.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Пакетот вклучува : 2 парчиња гума pipette пакување, лабораториски pipette пакување сијалица со 3 valves Pipette сијалица, големина : 54 mm (2.1 инчи) во дијаметар и 130 mm (5.1 инчи) во должина.Една рака работата е високо ефикасна.Може добро да одговара на вашите потреби, како што се контрола на испуштање на воздух, прифаќање и дистрибуција на течност, итн.Погоден за индустриски и рударски претпријатие лаборатории, земјоделски истражувачки лаборатории, храна лаборатории, експериментална хемија лаборатории, наставата по хемија лаборатории и други одделенија.Гумена топка pipette додатен за pipetting токсични решенија, микробиолошка суспензии и други штетни и непријатни решенија.Тоа се елиминира потребата за опасни вшмукување млазницата операции, елиминирање на потребата за опасни орален течности.Квантитативни аспирација е добра лабораториска асистент за pipettes.Иако pipettes се користат, тие не можат да го заменат pipettes како класичен квантитативни pipetting решение, особено за течности со количини поголеми од 1 ml.

Детали

Свеж

Избор на клиенти