.

.

New
Бахман Возови - Snap-Одговара E-Z ПЕСНА 9 ДИРЕКТНО ТЕРМИНАЛ RERAILER w/ЖИЦА (1/картичката) - ЧЕЛИК ЛЕГУРА Железнички Со Црна Roadbed - ХО Скала

Бахман Возови - Snap-Одговара E-Z ПЕСНА 9 ДИРЕКТНО ТЕРМИНАЛ RERAILER w/ЖИЦА (1/картичката) - ЧЕЛИК ЛЕГУРА Железнички

DEN 312.00

Стока
Достапно.

Е снабдувањето со електрична енергија вклучен во живо receptacle?.Цврсто им помогнам на конекторот на патеката крај.По песната се собрани, двојно проверете за заедничко поврзување и се вклопуваат со лесно трчање вашите прсти во текот на врвот на шините во двете насоки.Ако вашето поставување доаѓа со тендерот, закачите на локомотивата.Започнете хранење моќ на патеката од полека претворајќи knob на брзина контролор стрелките на часовникот.Конечно – приклучок за поврзување жица од напојување во џек на брзина контролер означени ВО.По околу секои 8 часа на работа, избришете песна шини и изложени тркала со мека, lint-слободен крпа.Ако се открие испакнатини или нарушување на патеката површина, ре-проверува железнички joiner одговара.Без тензија помеѓу автомобили, couplers ќе се отвори автоматски.Бахман е ексклузивни E-Z Песна систем го прави set-up брзо, лесно и забавно.Ова може да предизвика воз derailments и електрични кола прекини.Uncoupling се случува само кога во текот на еден под-песна магнет и кога нема тензија помеѓу автомобили.Овој производ карактеристики Челик Легура Железнички со Црна Roadbed.E-Z Песна Систем - Прилепува Заедно, Останува Заедно на Подови, Маси N Скала Реден Број 78998).Брзината контролер е способен за дополнување еден додаток во исто време.

Детали

Свеж

Избор на клиенти