.

.

New
ProTapes Про 5050C Модифицирани Акрилни Екстремно Висока Обврзници Двојно Обложени Пена Лента, 20 Мили Дебели, 36 yrds Должина х 2 Ширина, Јасна (Пакување од 1)

ProTapes Про 5050C Модифицирани Акрилни Екстремно Висока Обврзници Двојно Обложени Пена Лента, 20 Мили Дебели,

DEN 1627.92

Стока
Достапно.

20-мили Дебелината им помага на лепливоста да неправилни површини.Акрилик пена комбинација со висок степен на внатрешна сила.Модифицирани акрилни лепило обврзници добро да се метали, стакло, насликани површини и среден/низок површински енергија пластика.Тоа се користи во многу внатрешна и надворешна употреба.Мерки 36-метри должина од 2-инчи ширина.Protapes Про 5110 G EHB (екстремни голема обврзница) лента се користи во многу внатрешна и надворешна употреба.EHB лента често се заменува место завари, заковки, нокти, течни лепила и други постојани сврзувачки елементи.Лепило : модифицирани акрилни.Дебелина : 20.0-mils.Затегнувачка цврстина : 45-фунти по инчи.Густина : 40-фунти по нозете. 90 Степени F кора адхезија : 16-фунти по инчи.Издолжување : 700 проценти.Ослободување на лагер : 5-мили црвено полиетилен.Пена боја : јасно.

Детали

Свеж

Избор на клиенти