.

.

New
YANGY Ткаенина Лента се Тркалаат 1 Тркалаат 40 Двор Tulle се Тркалаат Ткаенина за Свадба Декорација Бебе Туш Organza Ласерски DIY Занаети Роденден (Боја : Сива боја, Големина : Б

YANGY Ткаенина Лента се Тркалаат 1 Тркалаат 40 Двор Tulle се Тркалаат Ткаенина за Свадба Декорација Бебе Туш

DEN 335.76

Стока
Достапно.

Производ материјал : мие и издржливи organza направени од газа.Тенок конец шахти се погодни за различни занаети или украси, како подарок обвива, здолништа, лакови, цветни аранжмани, свадба или на матурска украси, венци, итн.Покрај : Оваа премија tulle пребивање материјал е многу фини и нежна на допир.Ова го прави многу лесно да се врзуваат во лак, се свитка, кавга, scrunch и заврши.Можете дури и може да се шие парчиња заедно за да се создаде туту здолништа, булчински превези, лакови за коса, пом poms, како и носии.Опишете : Тие се совршени за на свадба, забава, прослави, graduations, посебен настан, банкет настани, украси.Тие, исто така може да се користи во текстил, облека, завиткување подароци, букети, венци и други цветни занает проекти.Едноставно исечете tulle во исти должината и обликот за декорација на настанот.DIY Направена Дизајн : се Приклучи на оваа tulle во вашиот DIY проекти.На ткаенина тек е лесно да се примени, само се намали tulle ткаенина должина што сакате да ги красат.Оваа ткаенина тек е одлична за туту здолништа, chiffon лента, букети, подарок лак занает, подарок кеси, чаир sashes, маса декорации, завиткување на услуги и подароци и други цветни занает проекти.Можностите на оваа газа ткаенина се бескрајни, што може да се замисли.Тоа може да се користи за табела знаме здолниште занает, девојка балет здолниште/кукла здолниште шиење занает, и девојката коса, лак додатоци одлуки занает.Тоа исто така може да се користи како лента за подарок завиткување, партија декорација, итн.

Детали

Свеж

Избор на клиенти