.

.

New
Сатенски Лента Божиќ Лента 3 Метри PomPom Трим Топката 8мм Мини Бисер со Жица Дополнителните Лента за Шиење Чипка Kintted Ткаенина рачно изработени Занаетчиски Подарок За

Сатенски Лента Божиќ Лента 3 Метри PomPom Трим Топката 8мм Мини Бисер со Жица Дополнителните Лента за Шиење

DEN 1099.20

Стока
Достапно.

Совршен за правење sashes, лента за намалување на церемонијата, булчински букет, се врзуваат голем лак, се користи за надворешна употреба, партија décor, дома декорација, рачно изработени занаетчиски проект и одличен сатен лента за шиење и др. Големина на : 8mm*3m. - Висок квалитет на материјалите, животната средина-пријателски печатење и боење без исчезнува. - Разни елементи се во комбинација и се задоволувал да се задоволат различните потреби. - Само користете ја вашата имагинација да се создаде свој занаети со нашиот објект.ПОВЕЌЕ COLORSThe убави бои додадете жив стил и да изгледаат убаво со избор на боја на палети.Лента се софистицирани, прошарана со совршена комбинација на мекост и сјај.Овие панделки доаѓа Едноставен, Стилски, Мека, Силна Жилавост.Двојно лице е полиран сјајна на двете страни.ВИСОКО-PERFORMENCEFlexible и Разноврсна, Совршен за Занаетите, за Завиткување, Свадба, забава, Картичка Покана, Шиење, Бележник за Коса, Лак, Флорални Проекти, Пакување Дизајн, и Дома и на Празник Декорација.Спецификација : материјал : 100% polyester Color : како слик show Packaging : 3м/roll USES : colth, божиќ, фестивал, цвеќиња, хотел, подароци кутија за пакување, DIY рачно изработени, etc Package вклучуваат : 1 x Ribbon Notes : 1. Поради разликата помеѓу различни монитори, слики може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.2. Спореди детали големини со твое, ве молиме оставете мала грешка, поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Детали

material:
100% polyester
Color:
like pic show
Packaging:
3m/roll
USES:
colth, xmas, festival, flowers, hotel, gift box packaging, DIY handmade, etc
Package include:
1 x Ribbon :
Notes:
1. Due to the difference between different monitors, the pictures may not reflect the actual color of the item. :
2. Compare the detail sizes with yours, please allow slight error, due to manual measurement. :
Thanks for your understandings. :
Свеж

Избор на клиенти