.

.

New
Виски Здрав Лента 8898, Сина, 18 мм x 55 m, 4.6 мили, 48 ролни по случај

Виски Здрав Лента 8898, Сина, 18 мм x 55 m, 4.6 мили, 48 ролни по случај

DEN 3191.28

Стока
Достапно.

Ги отстранува чисто и се противи на дамки на некои површини, како што се метал.Комерцијален 3 M притисок осетлив синтетички каучук лепило е специјално формулиран за да се придржуваат рамномерно и обврзници цврсто да се долготрајни задржете.Висока јачина филм поддршка противи кршење, триење, влага и scuffs и вклучува соодветна вкочанетост за рачно или полуавтоматски издавање.Дизајниран да се одржи shelving, полици, врати, панели, кабли и други делови во место.Обврзници цврсто и ги отстранува чисто од широк спектар на површини.Синтетички каучук лепило нема да дамка супстрат.Обезбедува висока затегнувачка цврстина за долготрајни задржете.Отпорен на кршење или кинење дури и ако nicked или зимските за време на ракување.Нуди одлична адхезија на метал, стакло и мазна пластични супстрати.На Скоч Здрав Лента 8898 е со високи перформанси лента специјално формулиран за употреба во многу индустрии, вклучувајќи апарат, металугрија и општи индустриски.На tensilized полипропилен филм поддршка карактеристики на притисок осетлив синтетички каучук лепило која обезбедува високи почетни лепливоста држи моќта и чисти отстранување од некои површини, како што се метал.

Детали

Свеж

Избор на клиенти