.

.

New
Podinor Нерѓосувачки Челик Кученце Куче Чинии, домашни Миленици Puppies Хранење на Храна и Вода Weaning Чаши Јадења Внесувач

Podinor Нерѓосувачки Челик Кученце Куче Чинии, домашни Миленици Puppies Хранење на Храна и Вода Weaning Чаши

DEN 599.76

Стока
Достапно.

【Материјал Работи】сад е само сад, нели?За жал, тоа не е случај.Повеќето храна за миленичиња чинии се направени од не ' рѓосувачки челик, пластика, керамика.Пластични е најлошата опција која содржи хемикалии што би можел да ја наруши вашата puppies.Освен тоа, пластични акумулира длабоките гребнатини дека харбор unsanitary работи и може да биде тешко да се исчисти.Керамички е потежок и далеку помалку издржливи.Еден пад или удар може да чип, крек, или да се загрози вашата керамички сад, што го прави повеќе не се безбедни за употреба. 【Внимателен Чекор 2 : Понуда на Gruel на Puppies; Чекор 3 : Обединувањето на Puppies Со Својата Мајка; Чекор 4 : Постепено Зголемување на Износот на Цврста Храна.Се препорачува време за weaning puppies е од околу 3-4 недели возраст и може да трае до кученца се околу 7-8 недели.Weaning опишува транзиција на puppys исхрана од своите мајки млеко за цврст раст исхрана на puppyhood.Совети : За првите неколку недели од животот, новородените puppies зависи од нивната мајка млеко за исхрана и опстанок.Не само што ги обезбедат основните хранливи материи за раст и развој, исто така, им помага на заштита на млади кученца здравје.Гигант раси, 3.5 недели.Големи раси, по 4 недели.Мали раси, зависи од големината, но повеќето се во 5 до 6 недели.Совети : за Да го стартувате weaning, ќе се отстрани мајка од puppies за еден час, 2 до 3 пати на ден, да се обиде да јаде цврста храна.Што е ова?.Weaning опишува транзиција на puppys исхрана од своите мајки млеко за цврст раст исхрана на puppyhood Tips : За првите неколку недели од животот, новородените puppies зависи од нивната мајка млеко за исхрана и опстанок.Не само што ги обезбедат основните хранливи материи за раст и развој, исто така, им помага на заштита на млади кученца здравје.Кога можам да го направам тоа?.Гигант раси, 3.5 weeks Large раси, со 4 weeks Small раси, зависи од големината, но повеќето се во 5 до 6 weeks Tips : за Да го стартувате weaning, ќе се отстрани мајка од puppies за еден час, 2 до 3 пати на ден, да се обиде да јаде цврста храна.

Детали

Свеж

Избор на клиенти