.

.

New
BEI Сензори 01005-1393 H25 Ротари Поединечни Енкодер, XH25D-СС-10,000-T5-ABZC-28V/V-SM18, Тешки 2.5 Дијаметар Плоштадот Страната Планината, 1.25 Дијаметар Пилот и 3/8 Дијаметар Вратило, 10000 ppr,

BEI Сензори 01005-1393 H25 Ротари Поединечни Енкодер, XH25D-СС-10,000-T5-ABZC-28V/V-SM18, Тешки 2.5 Дијаметар

DEN 407.76

Стока
Достапно.

Солиден фрлија метал домување со нерѓосувачки челик вратило.Тешки 40 lb.Abec 7 лежишта и о-прстен запечатени за Ip66 оценка.Механичка отпорност : Шок : 50 g е за 11 msec времетраење ; Вибрации : 5 до 2000 Hz @ 20 g.Излез : два канали во quadrature плус индекс и се надополнуваат; 5000 ppr.Страна планината мили големина 18, 10 pin конектор.На H25 е предводник на BEI Сензори производ линија.Тоа беше дизајнирана од земјата нагоре за индустрискиот пазар.На H25 нуди функции како што се EMI оклопна, 40 lb.Abec 7 лежишта, исти термички коефициенти на критични компоненти, како и сопствен висока ефикасност оптика.Енкодерот ги исполнува NEMA 4 и 13 барања.Типични апликации вклучуваат машина за контрола, процесот на контрола, во индустријата за преработка на дрво, нафта и сеча, индустриски мерење, земјоделска машинерија, опрема текстил, веб процесот на контрола, роботика, и преработка на храна.

Детали

Свеж

Избор на клиенти