.

.

New
Карен Кеј Buckley 6-Инчен Совршен Ножици, Сина

Карен Кеј Buckley 6-Инчен Совршен Ножици, Сина

DEN 526.56

Стока
Достапно.

Овие Ножици Имаат Serrated Ножеви Која Помага Да Се Задржи Ткаенина Од На Лизгање, Па Сечење Е Повеќе Точни.На Ножици Може Да Се Намали Преку 4-6 Слоеви На Памучна Ткаенина Помогне Да Се Спречи Излитен Рабовите И Се Удобно Меки Рачки.Овој Пакет Содржи Една 6 Инчен Пар Ножици Со Пластичен Капак.Земја На Потекло : Кина.Карен Кеј Buckley е наменета на "Совршен Ножици" за сите ваши applique и средување на потребите.На се справува со се поголеми, cushioned за удобност и лесно може да се користи десно или лево раце.При користење на овие микро-serrated ножици ќе најдете дека тоа повлекува на ткаенина во ножеви наместо туркање на ткаенина далеку како со стандардни ножици.На ножеви се дизајнирани да ги намали сите на пат кон врвот.Заштитна пластична поклопецот е вклучена.

Детали

Свеж

Избор на клиенти