.

.

New
Вилијамс JHWC-36 Ладно Длето, 1-1/8-Инчен

Вилијамс JHWC-36 Ладно Длето, 1-1/8-Инчен

DEN 690.24

Стока
Достапно.

Симболиката на Вилијамс бренд, на workhorse горд на ставање главата надолу, напорно работи за вас и доставување на вредни резултати на вашата работа.Ние ја признае потребата за добивање на врати на основите : важноста на работа и, во секое време, со доверба и гордост.1 1/8-Инчен сечилото ширина.На Ј Вилијамс JHWC-36 1 1/8-Инчен ладно длето има вкупна должина од 8-Инчи и акции големина на 7/8 Инчи.Направен во U.Криви сечилото создава екстра leverage Capped крајот за впечатлив, без да се справи со damage Blade е термички обработени целиот length Ergonomic се справи обезбедува безбеден, удобен зафат.Денес со светска класа фабрики низ сад, Вилијамс наследство на високо-квалитетни, индустриски фокусирани на алатки продолжува да дава бренд на алатки кои се подготвени да работат.Вилијамс Лесни се Справи со Prybars се половина од тежината на челик prybars Handle отпорен на топлина и ладно со помалку flex од челик prybars и не-проводници fiberglass овозможува изолација од електрични shock Drop кован челик, прекалени точка и оптоварување ends Prybar се хемиски врзани за fiberglass handle Rust отпорни црн финиш.Се користи за сечење, обликување, и отстранување на метал помек отколку сечење на работ на длето.Развиваме алатки доволно силна за да издржи екстремни индустриски услови.Примената на нашето наследство за правење големи tools, со право на материјали и прецизниот инженеринг спецификации.Секој ден ние намерно се избере нашиот следен производ иновации од страна на испитувањето и разбирање на вашите потреби, бидејќи знаеме дека вредноста на вашата работа и гордост во себе да се биде најдобар. Идеална за возење удари, chisels и други метални работа.За повеќе од 140 години, Вилијамс има произведени со висок квалитет индустриски алатки за професионалци како вас.Уште од 1882 година, Вилијамс имаше направено производи дизајнирани да се стави да работат со доверба.

Детали

Свеж

Избор на клиенти