.

.

New
Надградба на Преносни 30W Влакна Ласерски Означување и Гравирање Машина Ротари Оска Вклучува

Надградба на Преносни 30W Влакна Ласерски Означување и Гравирање Машина Ротари Оска Вклучува

DEN 359.76

Стока
Достапно.

Оптички Влакна Ласерски, животна средина пријателски, лесно одржување.Животот на ласерски може да биде до 100000 часа; Мал волумен и тежина, помалку од 35 KGS.Лесно ракување софтвер, компатибилен со PHOTOSHOP, CORELDRAW, AUTOCAD.Работи без потрошни резервни делови, нема потреба од одржување, одлична за континуирана работа.Компјутерски Систем Барања : Win7, Win8, Win10. Преносни Maxphotonic 30 W Влакна Ласерски Означување и Гравирање Машина, Ротари Оска Вклучува, за Метални и неметални Материјали Означување Вклучува компјутер со Пре-инсталирате софтвер Влакна Ласерски Означување Машина, главно, се состои од четири делови : влакна ласерски, galvanometer систем скенирање, компјутерска систем за контрола и worktable.Детали : 1.На galvanometer скенирање систем е направен од оптички скенер и серво управувач на два дела, целиот систем усвојува нова технологија, нови материјали, нови дизајн и производство. 2.Најмалиот обем, погоден за суровата средина, friendly интерфејс, лесно ракување. 3.Усвојува висок квалитет, висока енергија, висока стабилност влакна ласерски извор, премиерот прецизност оптички galvanometer собранието и на индустријата врвот софтвер. 4.Компактен, лесен, едноставен интерфејс, флексибилни и прилагодливи обработка насока. 5.Учителката прекинувач, црвено светло прекинувач и galvanometer прекинувач, 6.Висока прецизност скала 7.Ratory оска е вклучен, можете да ја означите, на редовна цилиндар или внатре / надвор од рингот.Апликацијата Индустрија : Накит, Тастатури на мобилен телефон, Авто делови, Електронски компоненти, Електронски апарат, Комуникација апарати, санитарни производи, токи, прибор, Санитарна опрема е, Хардвер алатки, Нож, Очила, Часовник, Шпорет, од не ' Рѓосувачки челик производи итн.

Детали

Свеж

Избор на клиенти