.

.

New
Мини Прецизност фреза Worktable Мултифункционален Вежба менгеме на назад Тела Работната Маса(BG6350)

Мини Прецизност фреза Worktable Мултифункционален Вежба менгеме на назад Тела Работната Маса(BG6350)

DEN 2399.76

Стока
Достапно.

· Работна маса големина : 350mmx100mm, Висина : 122mm. · Рака тркала со прилагодливи скала,прстен=3мм.Нула вредноста handwheel ротира круг на 1.25 мм, Со решетки е еднаков на 0.05 mm. · X оската патување : 180mm,Y оска патување : 50mm, Растојанието помеѓу каналите : 34mm. · Оваа работа маса е погоден за мал вежби и вежба заградата серија, а исто така може да се примени и на други соодветни машини. · Оваа работа табела е составен од неколку прилагодливи dovetail слот алуминиум легура состав, кој може да се обезбеди минимум простор и точност.МИНИ BG6350 Соединение Слајд Табела Мултифункционален Вежба менгеме на назад Тела Работната Маса Мини Прецизност фреза Worktable : На BG6350 усвојува топката имајќи лизгачки режим се исти со доведе завртка и цилиндар лагер водич железнички, кој може да се движи во права линија и да се обезбеди минимум простор и поголема точност, тоа е повеќе стабилен еден од BG6330&BG6300. Таа користи повеќе цврст алуминиум материјал да се направи на крајот покрие, и може да се направи авион ротира повеќе флексибилни.База и флексибилни табела имаат цврста структура се повеќе да се зајакне од 6300, и завртка род е посилно отколку порано, па може да се користи за повисок стандард на употреба.Спецификација : Модел : BG6350 Маса големина : 350*100mm, на висина на 122mm.Прилагодливи за X ветер : 180mm, Вредноста на Y ветер : 50mm .X Y-оската скала прилагодување : 1 круг = 3мм ,А subdivision знаци= 0.05 mm, да доведе завртки се M14x3 . 8.Пакет се Вклучени : 1 x BG6350 Мини Мултифункционален Маса,1 x Предавање на Инструкции.Карактеристики : 1.Табелата е погоден за Мал Вежба и вежба заградата серија, исто така, може да се примени на други соодветни машина. 2. Работата на маса е составен од неколку прилагодливи dovetail slotaluminum легура состав, може да гарантира minimumspace и да се обезбеди прецизност. 3. Скалата е во предниот дел на подвижен позиционирање.

Детали

Свеж

Избор на клиенти