.

.

New
EMILYPRO Алуминиум Диск Господар База Круг Плоча 6 x 1/2 Арбор x 2 парчиња Мелење Влошки за Рамен Абразивни Тркала/Backer-Диск/Коса Cabber Полирање Машина

EMILYPRO Алуминиум Диск Господар База Круг Плоча 6 x 1/2 Арбор x 2 парчиња Мелење Влошки за Рамен Абразивни

DEN 1031.76

Стока
Достапно.

【Функција】Овој Алуминиум Господар База на Плочата е дизајниран како машина додаток, тоа е акт како backer-диск седат во Мелење Машина и на врвот лице место за мелење трудови/дискови/влошки. 【Апликација】Овој Мајстор База подлога е погоден за Мелење Машина за Полирање со 6" мелење подлога. 【Предност】Овој Алуминиум господар круг е Премиум изработка, точна димензија, добро направени и позлата, ублажување на острите рабови се избегне повреди на рака и за удобно задржете. 【Материјали】100% Алуминиум.ЉУБЕЗНО ПОТСЕТНИК дека овој Алуминиум backer-диск не е дијамант обвивка, тоа не може да се користи за мелење камен/нож/гем/дрво и сите други предмети директно. 【Димензија】Кол x Дебелина : 6" x 9/32".Арбор Дупка : 1/2".Пакет : 2pack.Пакетот вклучува : 2 парчиња 6 инчни Алуминиумски господар круг Димензија : Кол x Дебелина : 6" x 9/32".Арбор Дупка : 1/2".Карактеристики : ★Што е функцијата на овој алуминиум база подлога? →Овој Алуминиум Господар База на Плочата е дизајниран како машина додаток, тоа е акт како backer-диск седат во Мелење Машина и на врвот лице место за мелење трудови/дискови/влошки. ★Што машина за тоа погоден се користат за? →Овој Мајстор База подлога е погоден за Мелење Машина за Полирање со 6" мелење подлога. ★Зошто ќе избере нашиот производ, што е Предноста? →Овој Алуминиум господар круг е Премиум изработка, точна димензија, добро направени и позлата, ублажување на острите рабови се избегне повреди на рака и за удобно задржете. ★Што е материјал од него? →100% Алуминиум. ★★★ЉУБЕЗНО ПОТСЕТНИК★★★ Ова Алуминиум backer-диск не е дијамант обвивка, тоа не може да се користи за мелење камен/нож/гем/дрво и сите други предмети директно.Ако имаш дијамант faceting мелење машина или Коса Cabber полирање машина, ова ќе биде добар додаток кој може да им помогне на вашиот брусење или полирање работа.Било какви дополнителни прашања ве молиме слободно да се испрати порака до нас ????Кликнете на следниов линк за да добиете пристап во нашата продавница : www./shops/EMILYPRO.

Детали

Свеж

Избор на клиенти