.

.

New
На Hillman Група 2008 8-32 x 1-1/4 Месинг Круг Главата Дупчиња Машина Завртка 24-Пакет

На Hillman Група 2008 8-32 x 1-1/4 Месинг Круг Главата Дупчиња Машина Завртка 24-Пакет

DEN 213.36

Стока
Достапно.

Машина завртки се користи со ореви или зезнав директно во навој recepticle да се зацврсти метални делови заедно.Користете машина завртки со навртки на сличен заврши и се провира да се обезбеди соодветно одговара.Се зацврсти со шрафцигер да се намали ризикот од над-стега за заштита на завртката и зацврстени материјал.Вклучени варијанти функција груб #8-32 тема големина.Отпорен на корозија.Опис на производот Машина завртки се користи со ореви или зезнав директно во навој receptacle да се зацврсти метални делови заедно.Мери од долната страна на шефот на совет на завртка за да се добие fastener должина.Ако ореви се потребни, за употреба со ореви на истиот заврши и се провира за правилно се вклопуваат.Од Производителот Машина завртки се користи со ореви или зезнав директно во навој receptacle да се зацврсти метални делови заедно.Мери од долната страна на шефот на совет на завртка за да се добие fastener должина.Ако ореви се потребни, за употреба со ореви на истиот заврши и се провира за правилно се вклопуваат.

Детали

Свеж

Избор на клиенти