.

.

New
На Hillman Група 45283 8-32 x 2-1/2-Инчен Круг Главата Дупчиња Машина Завртка, Месинг, 20-Пакет

На Hillman Група 45283 8-32 x 2-1/2-Инчен Круг Главата Дупчиња Машина Завртка, Месинг, 20-Пакет

DEN 336.00

Стока
Достапно.

Машина завртки се користи со ореви или зезнав директно во навој receptacle да се зацврсти метални делови заедно.Користете машина завртки со навртки на сличен заврши и се провира да се обезбеди соодветно одговара.Се зацврсти со шрафцигер да се намали ризикот од над-стега за заштита на завртката и зацврстени материјал.Вклучени варијанти се движат од #6-32 да #10-24 во парична казна & груб навој големини.Дувачкиот заврши нуди умерена отпорност на корозија.Опис на производот Машина завртки се користи со ореви или зезнав директно во навој receptacle да се зацврсти метални делови заедно Мери од долната страна на шефот на совет на завртка за да се добие fastener должина Ако ореви се потребни, за употреба со ореви на истиот заврши и се провира за правилно се вклопуваат.Од Производителот Машина завртки се користи со ореви или зезнав директно во навој receptacle да се зацврсти метални делови заедно.Мери од долната страна на шефот на совет на завртка за да се добие fastener должина.Ако ореви се потребни, за употреба со ореви на истиот заврши и се провира за правилно се вклопуваат.

Детали

Свеж

Избор на клиенти