.

.

New
Колумбија Мажите PFG Ниска Влечете 1/4 Zip Pullover, Влага Wicking, Заштита од Сонце

Колумбија Мажите PFG Ниска Влечете 1/4 Zip Pullover, Влага Wicking, Заштита од Сонце

DEN 960.00

Стока
Достапно.

Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и вашата облека да се исуши.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека за разлика од другите.Со овој pullover, може да заврши со негова целосна zip-up јака за да ја заклучите во топлина и да ви екстра топло на зиморничав сали.Таа е наменета да биде вашиот go-to слој за долги денови.OMNI-ФИТИЛ : The ultimate влага управување со технологија за градско.Оваа 1/4 zip јакна карактеристики на standup јака за екстра заштита и топлина кога е потребно.Да бидат безбедно и заштитени.COLLARED СТИЛ : неколку дена, вие треба само екстра дека допир на топлина.Резултатот е слој нема да сака да оди на риболов без.100% Полиестер.OMNI-СЕНКА : Се безбедни и заштитени.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да ракавот.Редовно Се Вклопуваат.Патент затворање.Дизајниран за да бидете удобно и заштитени од утро до мрак, се употребува UPF 50 рангирани ткаенина, со влага wicking способности.Ако излезе со делумна број, тркалезни до следното дури и бројот.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Крајната влага управување со технологија за градско.НАПРАВЕНИ ЗА РИБОЛОВ : Изработени од 100% полиестер, оваа јакна карактеристики за удобност во редовна одговара намали, совршен за широк опсег на движење и активности.

Детали

Свеж

Избор на клиенти