.

.

New
RIHOME Cat6 Етернет Кабел 25ft Заштитените STP/FTP Рамен Интернет Мрежа LAN Patch Кабли – Цврсти Cat6 Голема Брзина Компјутер Жица со Клипови& Snagless позлатени Rj45 Конектори (25ft Вајт)

RIHOME Cat6 Етернет Кабел 25ft Заштитените STP/FTP Рамен Интернет Мрежа LAN Patch Кабли – Цврсти Cat6 Голема

DEN 311.76

Стока
Достапно.

Комплет со 20 кабел клипови,нема потреба да се купуваат на друго место.Високи перформанси Cat6, 30 AWG, наведени, RJ45 Ethernet Patch Кабел обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што се Компјутери, компјутерски сервери, принтери, рутери, switch кутии, мрежа медија плеери, Xbox, PS, игри, Рое уред, NAS, Vo IP телефони.Мачка 6 стандард обезбедува извршувањето на до 250 MHz и е соодветен за 10 Base-T, 100 BASE-TX(Fast Ethernet), 1000 Base-T/1000base-tx(gigabit ethernet)и 10gbase-т(10-gigabit Ethernet).STP/FTP (Заштитените Извртени 4-Пар) patch кабел со RJ45 позлатени конектори и се направени од 100% гола бакарна жица, да се обезбеди минимално шум и интерференција.Единствена рамна кабел облик овозможува почист и побезбеден инсталација.Можете лесно и беспрекорно се направи кабел работи заедно ѕидови, следете ги рабовите&агли или дури и го направи тоа целосно невидливи со лизгачки под тепих.Наменет за Wired Дом и Канцеларија Мрежи На RIHOME Cat6 Snagless Мрежа Patch Кабел нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, мрежата прикачена за складирање (NAS) уреди, Vo IP телефони.RIHOME Мачка 6 patch кабли се достапни во 10 различни бои и со различни должини кои се движат од 1 нога до 150 метри.Боја-код, да ги прилагодите и организирате вашиот дом или канцеларија мрежа со нашите високо оценет Cat6 кабли.Изграден за Иднината-Доказ Брзина и Сигурен Поврзување на Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Таа поддржува до 250 MHz и е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet.Сите RIHOME Cat6 кабли се направени од 100% гола бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли.Нашите Cat6 печ и масовно на кабли се користат од страна на податоци центри низ светот.Спецификации - Кабел Тип : CAT6 4-Пар STP - надворешен Дијаметар : 6.0 ± 0.2 мм (0.23 ± 0.01 инчи) - Конектор Тип : RJ45 - Диригент Материјал : 100% Гола Бакар - Контакт Позлата : 50 Micron Злато Позлатен - Диригент Мерач : 30 AWG - Кабел Перформанси : До 250 MHz - Кабел Структура : во Невоља - минлив исхемичен напад/ОВЖС 568 B, Ro HS Согласност - Power over Ethernet и Voice over IP (Vo IP) во Согласност Пакет Содржина 1 x Мачка 6 Patch Кабел во 25 Метри Бела.

Детали

Свеж

Избор на клиенти