.

.

New
Spanature Рака & Тело од 75 мл/2.53 оз Лосион за Патување Големина Избор Направени Во Кореја (Зелен Чај)

Spanature Рака & Тело од 75 мл/2.53 оз Лосион за Патување Големина Избор Направени Во Кореја (Зелен Чај)

DEN 311.52

Стока
Достапно.

[Обезбедува Трајна Хидратација] Содржи Хијалуронска Киселина за борба против сувост и се заклучува во влага на кожата која се чувствува мека и свиленкаста на целиот ден, долго. [Ја храни и ја Смирува Кожата] Содржи Алантоин да го негуваат и омекне груб, сува кожа.Алантоин, исто така, помага да се насочите текстура на кожата и да се направи кожата се појавуваат rejuvenated. [Лесна Формула] Лесни, нежна формула апсорбира брзо и не се чувствува мрсна или леплива!. [Прави Кожата Мазна и да се Ревитализираат] Содржи Глицерин за да длабоко хидрат досадна, сува, ронлив кожата и ја прават кожата се појавуваат plumper, посмирен и да се ревитализираат. [Направен со Љубов] Формулиран со внимателно одбрани состојки и се СЛОБОДНИ од parabens, бои, и сулфати.Безбедна за сите типови на кожа.Направени во Кореја.Навлажнувачки со природни лосиони може да ги намали шансите за висок кожата од сувост или oiliness.Двете крајности се оштетување на кожата и да предизвика различни несакани кожата услови како акни.Не само тоа, но со користење на дневен крем гарантира дека кожи флеки се камуфлирани.Единствениот проблем е подигање на лосион и бренд можете да им верувате.Еден лосион кој е брзо се апсорбира и долготраен кога станува збор за хидратација.Овде, во Spanature, создадовме уникатна формулација за раце и тело, кои се сигурни да го задржи вашата кожа хидрирани и освежен со часови.Да се обезбеди оваа трајна хидратација нашите лосиони вклучуваат : . - Хијалуронска Киселина за борба против сувост и се заклучува во влага на кожата која се чувствува мека и свиленкаста на целиот ден, долго. - Алантоин да го негуваат и омекне груб, сува кожа.Алантоин, исто така, помага да се насочите текстура на кожата и да се направи кожата се појавуваат rejuvenated. - Glycerinto длабоко хидрат досадна, сува, ронлив кожата и ја прават кожата се појавуваат plumper, неспокојот, и да се ревитализираат.Плус, нашите лесни, нежна формула апсорбира брзо и не се чувствува мрсна или леплива!.

Детали

Свеж

Избор на клиенти