.

.

New
Восок Ленти депилација за Жени Мажи Шанса Ленти - Бикини депилација за Жени - Лицето Восок Ленти 40 Восок Ленти со 4 Нега Брише

Восок Ленти депилација за Жени Мажи Шанса Ленти - Бикини депилација за Жени - Лицето Восок Ленти 40 Восок Ленти

DEN 239.76

Стока
Достапно.

Ве молиме имајте предвид дека восок не е растворлив во вода, така да не ќе бидат во можност да го измиете со вода.Користете лосион за тело/масло да се отстранат преостанатите восок од вашата кожа по кинење исклучување на восок лента.Тоа е подобро да се почека неколку часови пред да ја чистите кожата со вода.Насоки:1.Побрзо движење, на поефективен резултат и помалку болка.☆ Не користите ако кожата претрпел некоја несакана реакција на восок во минатото.Напомена : Ако времето е студено, е подобро да се топла восок ленти со раце повеќе од 1 минута за да го направи топло доволно пред одвојување на двојна лента.Чувствителна кожа корисниците можат да ги најдете црвенило по користење на производот. Цврсто се применуваат лента над кожата во ИСТА НАСОКА на раст на косата.☆ Ако сте на лек што влијае на кожата или имате кожата поврзани со нарушување, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.Предупредување : ☆ не може да се користи на скршени или иритирана кожа.Нежно притиснете на вашата кожа за ублажување на било непријатност.Тоа не предизвикува никаква болка или чеша.3 инчен (9 * 18.Погоден за сите типови на кожа; dermatologically тестирани, противалергиски и суровост-слободни.5 инчен * 7.5 cm), 20 компјутери двојно страна (40 парчиња / кутија).Подготвен да се Користи Восок Ленти, не мора да потрошите многу време на загревање на восок.Секој отворен ленти лево едноставно може да се здиплен во половина за следниот пат. Исечете шанса хартија ленти во соодветна големина што одговара на одредена кожата област.Можете да ја користите за да ги отстраните влакната на лицето, нозете, пазувите, рацете, горната усна, веѓа ,бикини.

Детали

Свеж

Избор на клиенти