.

.

New
Explux Комерцијални Одделение Килибар LED PAR20 Поплави Светлина, Крушка, 60W Еквивалент Интензивна Боја на Килибар, Полна Чаша Водоотпорна, Dimmable, 4-Пакет

Explux Комерцијални Одделение Килибар LED PAR20 Поплави Светлина, Крушка, 60W Еквивалент Интензивна Боја на

DEN 936.00

Стока
Достапно.

Интензивна Боја : Up to 2 пати поголема во боја интензитет во споредба со насликани-стакло или обоени-пластика светилки, се постигнува со користење на Боја-оптимизиран LED Мотор со јасна хард-стакло пред објективот.Супериорен Отворено Издржливост : целосно запечатен хард стакло телото не само што има одлична водоотпорен природата, но, исто така, отпорен на УВ зраци под сонцето без стареењето, или атмосферски прашања, обезбедување на подобри водоотпорна издржливост.Професионални Карактеристики : Комерцијални одделение боја квалитет и интензитет, Dimmable, 70° Медиум Зрак се шири агол, Indusrty-водечки 25,000 часа долго оценет животен век.Долгорочната Заштеда на Енергија : Комерцијални одделение 25,000 часа долго оценет животниот век за замена на 60-вати халоген PAR20 сијалица со траен над 25 пати подолго и трошат само 5 w на потрошувачката на енергија.Комерцијални одделение за Обезбедување на Квалитетот : 30-дневно Бесплатно Враќање s Полна Чаша Килибар Боја LED PAR20 поплава светилки користат традиционални халоген PAR20 светилки тешко стакло тело во куќата на една боја-оптимизиран LED мотор со специјалност килибар филтер, создавање на една линија на професионални одделение dimmable боја PAR20 поплава светилки.

Детали

Свеж

Избор на клиенти