.

.

New
Luxrite 12 Пакет PAR38 LED Отворено Поплава Светилки, 120W Противвредност, 1250 Lumens, 4000K Кул Бело, 15W Dimmable, Затворен Надворешен Рефлектор Крушка, Влажни Оценет, E26 Стандард База, УЛ

Luxrite 12 Пакет PAR38 LED Отворено Поплава Светилки, 120W Противвредност, 1250 Lumens, 4000K Кул Бело, 15W

DEN 2038.80

Стока
Достапно.

ВЛАЖНИ ОТЦЕНЕТИ - Добиете најмногу од вашиот осветлување со PAR38 LED поплава светилки кои се во можност да се справи со тешки услови, со тоа е влажно локација оценка.Изграден со трајни изградба што го прави идеален за внатрешна и надворешна употреба да се обезбеди квалитет на светлина, без оглед на условите.Да ги користите овие во вашиот патио, вдлабнати може, гаража, soffit, бања, патеката, или било кој простор се бара живописно место осветлување.DIMMABLE - Контрола на осветлувањето на екранот од вашиот почетен осветлување со способноста да се намали од 100-10% осветлување излез.Поставите вашиот LED светлото на рефлекторите сијалица според вашето расположение и да ги преземат задоволство во пријатна атмосфера во секое време.Го прилагодите вашиот осветлување во идеален апликации како вашата кујна, дневна соба, канцеларија, и повеќе.Штедење ЕНЕРГИЈА - намалување на нивото на користење на електрична енергија од 87% кога вашиот го замени вашиот 120 вати блескаво PAR 38 сијалица со 15 вати PAR38 LED сијалица.Веднаш намали цената на вашата електрична сметка, со тоа што инвестицијата во заштеда на енергија LED светилки.КОНТИНУИРАНО СВЕТЛИНА - Изградена со восхит 25,000 часа на живот, што значи дека нема замена ќе бидат потребни за следните 22 години.Luxrite отворено поплава светилки трае 16x подолго од традиционалните 120 W блескаво светилки.СИГУРЕН ОСВЕТЛУВАЊЕ - Нула треперење на светлината, нула задоцнување, и нула грижи со PAR38 поплава светилки кои се обезбедува висок квалитет на надворешно и внатрешно осветлување.Секој тесен поплава сијалица е брзо да го инсталирате, е влажно локација оценет за сигурност, доаѓа УЛ наведени за вашата безбедност, има 40° зрак агол, и е поддржана од страна на 3 годишна гаранција. - LUTRON -.DVWCL-153 PH-ПОТ.SCL-153 P-ПОТ.Д-600 R-ПОТ.DVCL-153 PH. - LEVITON -. 603-6631. 6631-А.

Детали

Свеж

Избор на клиенти