.

.

New
Експлозија Доказ LED Боја Спреј Кабина Светло Класа 1 Div 1 - Класа 1 Div 2 - T6-7,000 Lumens(-Пен

Експлозија Доказ LED Боја Спреј Кабина Светло Класа 1 Div 1 - Класа 1 Div 2 - T6-7,000 Lumens(-Пен

DEN 621.60

Стока
Достапно.

Класа I Division 1 C и D, Класа I Поделба 2 A, B, C, D, Класа II Поделба 1-2 E, F, G. УЛ 595 Морски Тип (saltwater), УЛ 844, 924, УЛ 1598 Морски Тип, УЛ наведени за Бои Спреј Кабини.IP67 Оценет Водоотпорен - NEMA 4 X Одобрени.Две 28 Вати ДОВЕДЕ Т-Серија Светилки - 7000 Lumens - Универзална Напон : 120-277 V AC или 12-24 V AC/DC.Стандард Површинска Монтажа - Pendant Опција, 1/2 Инчи Навој Жици Центар.Експлозија Доказ LED Боја Спреј Кабина светло Класа 1 Div 1 - Класа 1 Div 2 - T6 - 7,000 Lumens(-Pendant-110-277 VAC-5600 K).Направен во САД Ларсон Електроника EPL-48-2 L-LED Експлозија Доказ LED Светло Тела е сад и Канада се одобрени од Класа 1 Division 1 & 2 и Класа 2 Division 1 и 2 за области каде запаливи хемиски/петрохемиски vapors постои или имаат потенцијал да постои.Оваа експлозија доказ LED светло има T6 температура оценка и носи боја спреј кабина светлина сертификација, што го прави идеален за апликации како што се боја кабини, нафта апаратури, префрлани апликации, петрохемиската, производство, постројки за складирање, третман на вода центри, и преработка на храна растенија.Ова четири метри, два LED светилка држачи е идеален за операторите кои бараат врвен квалитет експлозија доказ светлина која ќе ги намали оперативните трошоци, подобрување на осветлувањето на квалитетот и намалување на престој направени од честите сервисирање интервали.На EPL-48-2 L-ЛЕР е опремен со Ларсон Електроника' специјално дизајнирани ДОВЕДЕ Т-серија светилки кои произведуваат 7,000 lumens, како резултат на 30% повеќе нога свеќи на осветлување на 8 стапки во споредба со стандардот T8 светилки кога се мери со Extech светлина метар.Нашите LED-T серија светилки се видливо посветла од стандардните T8 и постојано изненади многу од нашите клиенти со нивните неочекувано висока светлина излез нивоа.Ние сега нудиме на нашите втората генерација LED цевка светилки со овој тела кои имаат зголемена овој опасен локација светлина перформанси.Оваа две светилка експлозија доказ LED линеарна тела е полесен во тежина, има потенок профил, и произведува повеќе светлина од традиционалните експлозија доказ флуоресцентни тела.Четири нога долго LED цевка дизајн светилки опфатени со оваа единица се проценува на 50.000 часа на служба на животот, што е над два пати колку што стандард T8 светилки.

Детали

Свеж

Избор на клиенти