.

.

New
Satco S29860 9W LED ПЛ 4-Pin; 4000K; 1000 Lumens; G24q База; 50 Светилки - Калифорнија во Согласност Заменува S9860

Satco S29860 9W LED ПЛ 4-Pin; 4000K; 1000 Lumens; G24q База; 50 Светилки - Калифорнија во Согласност Заменува

DEN 1783.20

Стока
Достапно.

Тема и Downlights Тема е низок профил, помага да се создаде драматични светлосни ефекти, отворањето простори, архитектонски детали, заливите и пети-клоци, додека одржување на својата анонимност.За обновена згради, Satcos LED retrofit светилки нудат брз-го поправи алтернативи како и нашите "Quicktrim" retrofits кои покриваат до рабовите на стариот вдлабнати конзерви и други замена опции.Satco услуги речиси секој пазар, од електрични дистрибутери и осветлување изложбените салони на Оем, изведувачи, архитекти и дизајнери." Билка Gildin, Основач на SATCO.Ние производство осветлување дека помага retrofit традиционалните тела со нови LED светилки, па земајќи ги предностите на LED бенефиции, без да се инвестира во нови тела и скапи трошоци за работна сила е лесно, и осветлување корисниците можат да ги преземат на новата технологија со темпо што е удобно за нив.Ние постојано се стремиме да се создаде производи кои се одговори на вкупните потреби на клиентите синџир што вклучува монтери, градители, и specifiers, да не зборуваме за реални потреби на крајните корисници низ мноштво на индустрии и апликации.Ние сме посветени на нашите клиенти и партнери и да работиме да се осигураме дека нашите силни односи се меѓусебно успешна.Ние ја направат вистинската работа.Тоа е наше наследство, нашиот углед, и нашата иднина.Изграден на традиционалните вредности на лојалност, углед, и напорна работа; и израсна врз принципот на тоа да се биде во можност за снабдување на нашите клиенти со квалитетни производи и ненадмината услуга, нашата над 1,5 милиони квадратни метри на складирање се осигура дека ние сме постојано во состојба да одговори на понудата и побарувачката на осветлување на пазарот.Satcos downlights нудат пријатна боја температури во овој станбени кујна обезбедување на општи осветлување дека акценти собата без отсјај.Satco|Nuvo се стреми да се произведуваат високо квалитетни осветлување производи кои го намалуваат трудот време, зачувување на енергија и да понуди премиум вредност на апликацијата сајт со производи кои вклучуваат функции, како photocell и движење сензори, осветлување, кој нуди подобра визуелна привлечност и удобност, подолг живот, и пониски одржување, темно небо, итен опции и повеќе.Само за тоа каде може да се најдат осветлување може да се најде осветлување решение од Satco|Nuvo. "Вие не може да го продаде од празната кошничка.Осветлување претрпе голем транзиција со ЛЕД, но не секој е подготвен да презема комплетна технолошки транзиција.

Детали

Свеж

Избор на клиенти