.

.

New
NumNum Пред Лажица GOOtensils | Бебе Лажица Поставени (Првата Фаза + Втората Фаза) | BPA Free Силикони Само Хранење на Бебето + Деца Utensil | Сино/Портокалова и Сива/Зелена

NumNum Пред Лажица GOOtensils | Бебе Лажица Поставени (Првата Фаза + Втората Фаза) | BPA Free Силикони Само

DEN 503.76

Стока
Достапно.

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.БЕБЕ ЛАЖИЦА ПОСТАВИТЕ ИДЕАЛЕН ЗА ВОЗРАСТ од 6 МЕСЕЦИ ДО 18 МЕСЕЦИ – Num Num иновативниот рамен дизајн е подобро отколку лажица бидејќи нема scooping, не балансирање, и не погрешен начин да го одржи.Подебели, contoured се справи со дизајниран за удобно и сигурно одговара на детето рака.Num Num Пред Лажица GOOtensils : револуционерен првиот чекор за да се само хранење.УНИКАТНО ДИЗАЈНИРАН БЕБЕ ОБУКА ЛАЖИЦИ (ПРВА ФАЗА + ВТОРАТА ФАЗА) – Двоен-фаза бебе + деца utensil сет вклучува : Фаза GOOtensil за почетници + Фаза Две GOOtensil за деца што го научиле на храна-на-уста движење.Помогне да се подготват на вашето бебе за лесно преминување од воведување на utensil да се подготвени за лажица со еден сет.СОВРШЕН ЗА СИТЕ ВИДОВИ НА ХРАНА – Дизајнирани да работат одлично со purees (прва фаза лажица) и мека или цврста храна (втора фаза лажица).Може да се користи на различни начини од традиционалните weaning младата храна на Бебето Led Weaning материи и пред-вчитување.Фаза GOOtensil за почетници дела како голем оброк teether лажица да се смири болка во непцата!.НЕМА ШТЕТНИ ХЕМИКАЛИИ – Num Num Gootensils се 100% BPA, ПВЦ и Phthalates Слободни.Направен од висок квалитет на ФДУ-одделение силиконски.Ги исполнува сите безбедносни барања за U. С и Д У машина за миење Садови безбедно и лесно да се чисти! **НЕ МИКРОБРАНОВА ИЛИ ПАРЕА СТЕРИЛИЗИРАТЕ**. #1 ДОКТОРОТ ПРЕПОРАЧУВА БЕБЕ LED WEANING ЛАЖИЦА – Водечки избор на детска хранење терапевти, професионални терапевти и говор јазик патолози.Num Num GOOtensils се крути, како дете лажица тие на крајот ќе преминот, со подебели се справи и пократка должина, што ги прави полесно за дете да се движи.Пазете се од други бебе лажици кои се флопи и премногу флексибилен, што го прави потешко за дете со ограничени способности.Num Num GOOtensils се пред лажици што го прави само хранење полесно за малите само почеток прибор.За разлика од лажица, главата е рамен, така што нема scooping, не балансирање, и не погрешен начин да се одржи тоа!Иновативни рамен дизајн со подебели, contoured се справи со дизајниран за удобно и безбедно да се вклопи бебе или дете е рака.

Детали

Свеж

Избор на клиенти