.

.

New
GoodSense ClearLax, Полиетилен Гликол 3350 Прашок за Раствор, Осмотичен Лаксатив, 17.9 Унца

GoodSense ClearLax, Полиетилен Гликол 3350 Прашок за Раствор, Осмотичен Лаксатив, 17.9 Унца

DEN 458.40

Стока
Достапно.

АКТИВНА СУПСТАНЦИЈА : активната состојка на овој осмотичен лаксатив е Полиетилен Гликол 3350. Споредете да Mira LAX активна состојка.ОСМОТИЧЕН ЛАКСАТИВ : Good Sense Clear Lax Полиетилен Гликол 3350 Прашок за Раствор делува и како лаксатив користи за ублажување на повремени запек/неправилност.На лаксатив генерално се произведува движењето на дебелото црево во 1 до 3 дена.ОЛЕСНУВАЊЕ ЗА ПОПОЛНУВАЊЕ : Good Sense Clear Lax Полиетилен Гликол 3350 во Прав за Решение се зголемува фреквенцијата на движења на дебелото црево и омекнува столицата; ублажува повремени запек (пополнување).UNFLAVORED ПРАВ : Unflavored лаксатив во прав се раствора во секој пијалок.Ронки слободни, шеќер слободни и глутен слободни.За возрасни и деца, 17 години и постари.Полиетилен Гликол 3350 е #1 Докторот Препорачува Лаксатив Активна Состојка (На U. S. лекарите анкетирани од страна на независно истражување на пазарот фирма, со исклучок на Терапевтски Влакна и Столче Softeners).Добра смисла clearlax, 17.9 унца, полиетилен гликол 3350 прашок за раствор, осмотичен лаксатив, ги ублажува повремени запек (пополнување), омекнува столицата.Оригиналниот рецепт сила. 30 унца-дневни дози.Генерално произведува движењето на дебелото црево во 1 до 3 дена.Да се споредуваат со активна состојка на miralax.Овој производ не е произведен од страна schering-плуг здравствени производи, дистрибутер на miralax.Види производ на сликите погоре, за целосна информација за производот.

Детали

Свеж

Избор на клиенти