.

.

New
LUOKANGFAN LLKKFF Резервни Делови за паметен Телефон LCD Gamepad Екран за Nintendo Switch НС Замена на Делови

LUOKANGFAN LLKKFF Резервни Делови за паметен Телефон LCD Gamepad Екран за Nintendo Switch НС Замена на Делови

DEN 2179.20

Стока
Достапно.

Тоа се користи за поправка на погрешни телефон, може да ги реши поголемиот дел од хардверски проблем.Заврши Сосема нов висок квалитет на замена на делови.Секоја замена дел е тестиран пред превозот и 100% работи.Препорачуваме професионална инсталација.Ние нема да бидат одговорни за каква било штета на вашиот мобилен телефон/мобилен телефон кој ќе може да предизвика за време на менување на замена на делови.За производот 1. Замена LCD Екран за Nintendo Switch NS. 2. Замена на старите, скршени, испукана, оштетена една. 3. Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од било кога. 4. Целосно се вклопуваат и да работат. 5. Секој објект има се проверуваат и во добра состојба пред превозот. 6. Професионалната инсталација е препорачливо.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.Пред Инсталацијата Белешки Совети 1 : Тест пред инсталацијата Кога тестирањето, не се отстрани било каква заштитна фолија или ознаки.Ве молиме обрнете внимание на проблемот на статички електрицитет.Пред да се обидете било поправка, бидете сигурни дека земјата себе е ESD (електро статични празнење) на рака.Ова ќе го спречи статички електрицитет од оштетување на електронските компоненти во рамките на телефонот.Се осигура дека вие носете заштита за очите и употреба на претпазливи да не го исечете прстот со стакло splinters.Совети 2 : Симулира тестирање Екран замена е многу кревка производ.Ние силно препорачуваме тест пред инсталацијата.Ве молиме симулира тестирање, што значи мобилен телефон, освен, (матичната плоча + LCD или екран) поврзани аудио кабел и нови замена, моќ, тестот ќе заврши.Ако тестот на OK, ве молиме инсталирајте ја.Ако тоа не може да го покаже, ве молиме контактирајте со нас на многу прв пат.И ве молам не сила тоа да бидат инсталирани во вашиот мобилен телефон.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.Совети 3 : не повеќе од свртите кабелот ве Молиме бидете сигурни дека LCD кабел не над-свиок.Над 90 степени свиткана ќе предизвика црн екран.

Детали

Свеж

Избор на клиенти