.

.

New
CNC Алуминиум Хидраулични Сопирачки, Лост, Црна 22mm Универзален Мотор Хидраулични Сопирачки Спојки Рачката на Склопување

CNC Алуминиум Хидраулични Сопирачки, Лост, Црна 22mm Универзален Мотор Хидраулични Сопирачки Спојки Рачката

DEN 1586.40

Стока
Достапно.

Брз Одговор на ветер : Кочница Спојки се Справи со 14ml предна кочница нафта резервоарот со течен ниво пред стакло, клипот големина е за 10мм/0.4 инчи, со што кочница акција полесно да се чисти, брз одговор, совршен компатибилност Мотоцикли на различни преместувања.Замена за : Хидраулични Сопирачки Спојки Лост Замена за R1 Р3 R6 Fz-07 Fz-09 MT07 MT09, Замена за ZX-6 R ZX-10 R, Замена за CBR250 RR, Замена за и Замена за Nellie, модел.Ова ќе биде вашиот најдобар купите опција.Изглед Дизајн : 2 хидраулични сопирачки спојки лост собири се дизајнирани во согласност со општа намена и дизајн, во согласност со оригиналниот OE број и контрола на квалитет, целокупниот изглед на рогови, што го прави автомобилот преглед и формата многу хармонично.Купи со Доверба : ве Молиме проверете слики и спецификации за компатибилност.Ние имаме професионална услуга тим.Ако имате било какви проблеми, падна слободно да контакт.Нашиот тим ќе ви помогне да го решите проблемот што е можно поскоро.Сигурен Материјал : Хидраулични Сопирачки Лост усвојува целосно CNC фалсификувани алуминиум материјал, и на површината се третира со црн спреј бои, кои не е лесно да исчезнат, издржлив и не е лесно да се скрши.Спецификација : Предмет Тип : Хидраулични Сопирачки Спојки Лост Собранието Материјал : Алуминиум Легура Клипот Големина : Прибл. 10мм/0.4 во Fitment : Универзална за 22mm handbar на мотоцикл Замена за 400 CC и Под модели како што се : Замена за Yamaha R1 Р3 R6 Fz-07 Fz-09 MT07 MT09 Замена за Kawasaki NINJA ZX-6 R NINJA ZX-10 R Замена за Хонда CBR250 RR Замена за Suzuki Замена за Benelli Како да го Користите : 1. Отстранување на сопирачките и спојката рачка на оригиналниот мотор 2. Инсталирање на производ во неговата оригинална локација 3. Инсталирате, го поврзете и за дебагирање .Пакет Листата : 2 x Хидраулични Сопирачки Спојки Рачката на Собранието.

Детали

Item Type:
Hydraulic Brake Clutch Lever Assembly
Material:
Aluminium Alloy
Piston Size:
Approx. 10mm/0.4in
Fitment:
Universal for 22mm handbar of motorcycle :
Replacement for 400CC and Below models :
Such as:
Replacement for Yamaha R1 R3 R6 Fz-07 Fz-09 MT07 MT09  :
Replacement for Kawasaki NINJA ZX-6R NINJA ZX-10R :
Replacement for Honda CBR250RR  :
Replacement for Suzuki  :
Replacement for Benelli :
How to Use:
 
1. Remove the brake and clutch handle of the original motorcycle :
2. Install the product to its original location :
3. Install it, connect it  and debugging . :
Package List:
2 x Hydraulic Brake Clutch Lever Assembly :
Свеж

Избор на клиенти