.

.

New
Селски Сина Cardstock - 12 x 12 инчи - 100Lb се Покријат Од 50 Листови - Јасна Патека Хартија

Селски Сина Cardstock - 12 x 12 инчи - 100Lb се Покријат Од 50 Листови - Јасна Патека Хартија

DEN 590.16

Стока
Достапно.

ЦВРСТО ЈАДРО - Селски Сина Cardstock со flecked шема - Лесно да се освојат - Парчиња и огради чисто.Lignin и Киселина Слободни Бележник Хартија за одлични долготрајни резултати.Одговара на повеќето Плотер Сечење Машини.Повеќе точни on-екран во боја појавување - Сите пакети вклучуваат СЛОБОДНИ Боја Своч Картичка.Направени од рециклиран материјал користење на обновливите извори на енергија во САД.Наставник користење cardstock за рацете-на учење.Семејството изработката заедно со хартија.Професионален уметник, crafter, или создателот со гордост продавање на вашите дело.Извор на квалитетни суровини од мелници во сад, Велика Британија и Европа.Се изврши квалитетно проверки за бојата, тежината и големината.Пакет нашите производи на нашиот сопствен објект.Сечење И Печатење.Постигнувајќи & Виткање.Умре сечење & Втиснување.Фолија Печат.Она што ви треба.Кога ви треба.Над 100 бои available Regular и специјалност завршува & текстури : мазна vellum, сјајот, огледало, пергамент, бисерна, иверица, posterboard Multiple хартија тежина : 65lb, 80lb, 100lb, 105lb, .012", .016", .024"Достапни во : 8.5" x 11" и 12" x 12".

Детали

Свеж

Избор на клиенти