.

.

New
Nanuk 945 Водоотпорен тежок Случај со Пена Insert - Графит

Nanuk 945 Водоотпорен тежок Случај со Пена Insert - Графит

DEN 5206.80

Стока
Достапно.

Две Powerclaw (патентирана) тројно дејство брави опремени со TSA во согласност копче заклучи Брави моделирани во супер-тешка Најлон за да се задржи случај безбедно затворени.Водоотпорен (IP67 оценет), dustproof, shockproof Автоматско чистка вентил equalizes притисок во внатрешноста на случај кога патувате.NK-7 смола е неверојатно отпорност на NANUK случаи се дизајнирани за да преживее најтешките патување.Безброј часови на истражување и развој се отиде во дефинирање на барањата за NANUK.Доживотна гаранција.Обиде со голем избор на дополнителна опрема и неверојатен степен на customizability, NANUK е најдобар избор да се движат вашиот опрема во целосна безбедност.Водоотпорен. 100% од нерѓосувачки челик хардвер.2" | Надворешни Димензии L25.Лесни отпорност на NK-7 смола.Интегрирани рамки систем.Од нашите високо-влијание NK-7 смола на нашите Power Claw брави, NANUK е дизајниран и произведен да строги воени спецификации за да се надмине потребите на најсложените корисници.Прилогот карактеристики се веќе таму кога ќе им треба.Мек зафат свитлива се справи со рачка престој.NANUK случаи се дизајнирани за да се заштитат најчувствителните опрема во harshest средини.Пластовидно.Дали транспорт вредни опрема целиот свет или едноставно заштита на чувствителни алатки во урбаната џунгла, NANUK е предизвик.NANUK доаѓа натоварен со иновативни карактеристики.Многу функции што се опционални и на други случаи се стандард на NANUK.Внатрешни Димензии L22.Дали се борат жешкото топлина на пустината Сахара или коскената застрашувачки ладно на арктикот, секој детал од NANUK е префинет и усовршени да понуди највисока во заштита и перформанси.Интегрирани капак престој.Овие речиси неуништив, лесни, вдп случаи нудат врвна степен на заштита во различни големини, конфигурации и бои.

Детали

Свеж

Избор на клиенти