.

.

New
Руската Принцеза Рачно Изработени Порцелански Кукла во Kokoshnik - 11 Инчи

Руската Принцеза Рачно Изработени Порцелански Кукла во Kokoshnik - 11 Инчи

DEN 531.36

Стока
Достапно.

Руски Кукла е направен од казна, порцелан и парична казна ткаенини материјали.Инспириран од оригиналните скици на тимови за руски балет и царевото топки.Руската Порцелански Кукла го прави голем дар за љубители и колекционери.Ретки бришејќи е потребно за да се зачува убавината на производот.Не користете абразивни супстанци.Многу уникатно парче на уметноста од Русија.Рачно изработени.Сертификат за Автентичност.Оваа кукла е единствена колекционерски figurine, направени од бисквит порцелан и облечени во рака-пораби костим украсени со sequins и монистра.Кукла е рачно изработени и рачно насликани во Русија од страна на познати уметници.Ќе биде вистински украс за вашата кукла е колекција.Може да се купи вистински руски порцелански кукла во Skazka продавница.

Детали

Свеж

Избор на клиенти