.

.

New
Fujinon XF18-135mmF3.5-5.6 R LM OIS WR (Уверение Обновена)

Fujinon XF18-135mmF3.5-5.6 R LM OIS WR (Уверение Обновена)

DEN 21576.00

Стока
Достапно.

Оваа Заверена Обновена производот е тестиран и сертифициран да се погледне и да работат како нови.На refurbishing процес вклучува функционалност тестирање, основните средства за чистење, инспекција, и пакување.Производот бродови со сите релевантни додатоци, минимум 90-ден гаранција, и може да пристигне во генерички кутија.Само одберете продавачи кои ја одржуваат високи перформанси бар може да понуди Заверена Обновена производи .Фокусна Должина : 18-135mm (35mm формат еквивалент : 27-206mm).Фокус опсег : Normal - 0.6 m - ?, Макро - 0.45 м - ?.Max.зголемување 0.27 x (Telephoto).Времето Отпорни, 5.0 Стоп За Стабилизација На Сликата.Класа-Води 5 Запира на Сликата Stabilization The XF18-135mm F/3.5-5.6 леќа има високи перформанси стакло што вклучува 4 aspherical и 2 ЕД леќи со мулти-слој ХТ-EBC дека ефикасно го намалува леќа светкаат и ghosting.Тој нуди брзо авто фокус брзина (макс. 0.10 секунди) и нечујно функционирање благодарение на ниско ниво на бучава линеарен мотор технологија.Кога се комбинираат со X-Т1, камерата и леќа тежат само 930g така што тие се направи идеална времето-запечатени комбинација за патување кое нуди подобрена флексибилност и зголемување на фото можности.

Детали

Свеж

Избор на клиенти