.

.

New
ЕЛЕГАНТНИ & НАХАЛЕН ИСХРАНА режим Нигер (Nyjer) Трн Птица Семе

ЕЛЕГАНТНИ & НАХАЛЕН ИСХРАНА режим Нигер (Nyjer) Трн Птица Семе

DEN 381.36

Стока
Достапно.

Семејство во Сопственост & работат во Орегон од 1983 година. Сите Природни Состојки.Без Вештачки Бои или Sulfites (SO2).Нигер (Трн) Семе.Увезени, не се одгледувани во земјата, ака Nyger.Маслодајни Семиња се генерално вреднува прехранбено за нивните протеини, природен ензим активност и се од суштинско значење моно & полинезаситени масни киселини(кои се помогне во промоцијата на здрава кожа и пердуви/слој и е неопходно за асимилација на масти растворливи витамини A, E, D & K).Многу маслодајни Семиња содржат фер количина на витамини и се натоварени со макро и трага минерали.Нигер е масло од семе обично се увезени од Блискиот Исток и во Африка, и е sterilized пред влегување во U. S. Нигер е богата со протеини и масти и е многу вкусен со finches и canaries.

Детали

Свеж

Избор на клиенти