.

.

New
Lafeber Тропско Овошје Nutri-Бобинки Милениче Птица Храна, Направени со Не-ГМО и Човечки-Одделение Состојки, за Папагали, 20 lb

Lafeber Тропско Овошје Nutri-Бобинки Милениче Птица Храна, Направени со Не-ГМО и Човечки-Одделение Состојки,

DEN 215.76

Стока
Достапно.

ПРЕХРАНБЕНО ЗАВРШИ ХРАНЕЊЕТО ПАПАГАЛ ХРАНА : формулиран од страна на врвот на птиците ветеринари и птичји нутриционисти; нуди два пати на хранењето на пелети и истата ја заврши исхрана.СУПЕРИОРЕН ФОРМА ЗА ХРАНЕЊЕТО : круг Nutri-Бобинки форма нуди важно клун игра и вежби, што помага да се спречи птица досада и пердув подигање.НЕ-ГМО И ЧОВЕЧКИ-ОДДЕЛЕНИЕ СОСТОЈКИ : без вештачки бои, вкусови, или конзерванси; вистински парчиња на манго, папаја, и ананас.БОГАТА СО АНТИОКСИДАНСИ & ОМЕГА 3 И 6 ИЗБАЛАНСИРАНИ : им помогне на поддршка на здрава кожа, пердуви, и имунолошкиот систем. 100% ГАРАНЦИЈА за квалитет : ние сме мала фамилијарна компанија што работи напорно за да се произведе гастрономски милениче птица храна, која е причината зошто ние сме убедени нуди 100% гаранција за квалитет.Нашите Тропски Nutri-Бобинки птичји исхрана е прехранбено заврши хранењето храна за папагали со вистински парчиња на манго, папаја, и ананас.Даде свеж сад на Nutri-Бобинки секој ден како комплетна храна или како здрава ужина.Тие нудат сите витамини, минерали, амино киселини и антиоксиданси да се живее долг и здрав живот, а исто така обезбедување на вашиот папагал со важни клун игра и вежбање.Ние трупот на семиња и потоа грб нив со стабилизира витамини и chelated минерали, така што вашиот птица добива правилна исхрана, тие треба, исто како и со pelleted диети.Плус, unground семе обезбеди бенефиции на целата храна, како птици во дивината.Врз основа на НАС, ние сме втора генерација-семејство-и-ветеринар во сопственост на компанијата во farmlands на Илиноис.Сите наши храна употреба на човековите-одделение, не-ГМО, како и високо-квалитетни состојки.

Детали

Свеж

Избор на клиенти