.

.

New
Aprilaire Алергија Вистински HEPA Соба Прочистувач на Воздух 9550 со 3-Фаза Филтрација, ја Доловува Алергени & Мириси, Озонската Слободни, 495 квадратни. ft. Соби

Aprilaire Алергија Вистински HEPA Соба Прочистувач на Воздух 9550 со 3-Фаза Филтрација, ја Доловува Алергени

DEN 13896.00

Стока
Достапно.

ДОЛОВУВА ДО 99.97% ОД овие АЛЕРГЕНСИ и честички 0.3 microns и поголеми минува низ Вистински HEPA филтер, вклучувајќи бактерии, пет првут, полен, а се спори, и други воздушни нечистотии.Го НАМАЛУВА МИРИСИ, VOCS, И ДРУГИ АЛЕРГИЈА ПРЕДИЗВИКУВАЧИ минува низ Алумина Оксид + Активиран Јаглерод Кревет Филтер.Во СОБАТА И ЗАБОРАВАЈТЕ во Smart Режим – на брзината на вентилаторот се прилагодува автоматски врз основа на внатрешна квалитетот на воздухот за оптимално воздух прочистувачките.НАСЕКАДЕ ВО ВАШИОТ ДОМ - Прочистува до 495 квадратни метри, и е лесно да се движат од соба в соба.НУЛА ОЗОНСКАТА : нема ionizer значи дека нема на емисиите на стакленички емитуваат во вашиот дом.За алергија на страдалниците, воздухот и надвор и внатре во вашиот дом може да биде непредвидлив пречка се разбира исполнет со алергија и астма.Овие алергенси се обвинува за непријатни симптоми, вклучувајќи кивање, нервозни или водени очи, и течење на носот.Алергија 9550 е 3-фаза напредни филтрација систем доловува до 99.97% од овие алергенси 0.3 microns и поголеми минува низ Вистински HEPA филтер - вклучувајќи полен, а се спори, и други нечистотии.Таа, исто така се одликува со Алумина Оксид & Активиран Јаглерод Кревет на Филтерот за да се намали алергија предизвикувачи, мириси и VOCs.Тоа има 6 фан брзина да се справи со различни нивоа на алергени се среќаваат во текот на годината.Нека Smart Режим ја завршат целата работа за вас, автоматски откривање на воздухот particulates и прилагодување на ниво на прочистување на воздухот соодветно.Со Aprilaire 9550, можете да го прочисти воздухот во вашата спална соба, дневна соба, или други средни до големи соби до 495 квадратни метри.Нејзините здрав дизајн и лесен страна се справува направете го тоа лесно да се движат од соба в соба, па можете да уживате во свежа, дише воздух во секоја соба во вашиот дом.Можеби најдобро од сите, Aprilaire Алергија 9550 прочистува воздухот, без употреба на ionizer, така што нема штетни озонската стакленички гас создадени во вашиот дом.Живеат животот непрекинато, чиста и едноставна.За алергија на страдалниците, воздухот и надвор и внатре во вашиот дом може да биде непредвидлив пречка се разбира исполнет со алергија и астма.Овие алергенси се обвинува за непријатни симптоми, вклучувајќи кивање, нервозни или водени очи, и течење на носот.Топ причини да се разгледа прочистувачките воздухот во вашиот дом : .

Детали

Свеж

Избор на клиенти