.

.

New
Воздухот Нечистотии Отстранување Системи Основно HEPA Филтер Пакет со Prefilter за Воздух Системи за Чистење

Воздухот Нечистотии Отстранување Системи Основно HEPA Филтер Пакет со Prefilter за Воздух Системи за Чистење

DEN 11813.04

Стока
Достапно.

Земја На Потекло : Сад.Пакет Димензии : 10.49" L X 10.58" W X 10.89" H. Пакет Тежина : 6.5 Фунти.Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Висока ефикасност филтри за фаќање на чад и прав — идеална Ако ви се меша суви хемикалии, песок, мелење, или да направи светлина заварување или за лемење.Profiler е 30 до 35% ефикасна, високо ефикасност кертриџ е 96.5 проценти ефикасна.HEPA филтри за фаќање лемење гасови и vapors што содржат олово.Profiler е 30 до 35% ефикасна, HEPA филтер е 99.97 проценти ефикасна.Конечниот адсорпција јаглерод модул доловува Испарливи растворувачи, на допир нагоре боја гасови и други штетни мириси.Достапно во комбинација со основно висока ефикасност или HEPA филтер (33703-02 и -04), или да користите ас завршна фаза за преносни воздухот чистење на системот.

Детали

Свеж

Избор на клиенти