.

.

New
Хемороиди/Крварење Купови Комплекс - Див Костен, Cayenne, масло од Вештерка Шумска и Повеќе - 450 mg (100 Капсули, СИН: 517073) - Pack 2

Хемороиди/Крварење Купови Комплекс - Див Костен, Cayenne, масло од Вештерка Шумска и Повеќе - 450 mg (100 Капсули,

DEN 947.04

Стока
Достапно.

На два главни лековити билки, во овој спој се див костен и буковец, од кои секоја има се користи и историски, и поддржана научно, во поддршката на хемороиди или купови.Див костен помага во намалување на пропустливост на крвните садови и може да биде корисно за двете вени и хемороиди или купови.Истражувањата направено во Европа најде дека див костен помогна да се зголеми протокот на крв, зајакнување на сврзното ткиво, заостри вени, и намалување на црвенило и оток.Буковец може да биде корисно с.На два главни лековити билки, во овој спој се див костен и буковец, од кои секоја има се користи и историски, и поддржана научно, во поддршката на хемороиди или купови.Див костен помага во намалување на пропустливост на крвните садови и може да биде корисно за двете вени и хемороиди или купови.Истражувањата направено во Европа најде дека див костен помогна да се зголеми протокот на крв, зајакнување на сврзното ткиво, заостри вени, и намалување на црвенило и оток.Буковец може да биде корисно за олеснување на протокот на крв, како купови се карактеристични за слабите протокот на крв во областа на вените во и околу анусот. - Оток и мачна може да се намали со вклучување на тоник билка, бела дабови кора; својата горчлива и astringent квалитети се вреднува со векови и нејзината способност да се стегне ткива и зајакнување на крвните садови.Вештерка шумска нуди понатаму ресторативна својства за ткиво поставата и помага во намалување на крварење. - Земете 1 капсула, 3 пати на ден, со оброк. - Terra Vita е ексклузивна линија на врвен квалитет, природен извор производи кои ги користат само најдобрите, најчиста и најмоќните состојки пронајдени во целиот свет.Terra Vita е hallmarked од страна на највисоките можни стандарди за чистота, потенција, стабилност и свежина.Сите наши производи се изработени со највисок елементи на контрола на квалитетот, од суровини, низ целиот процесот на производство, вклучително и на момент дека шишиња или кеси се запечатени за свежина и испратени до вас.Нашите највисоки можни стандарди се овластени од страна на независни лаборатории и поддржани од страна на нашите лични гаранција. - Terra Vita постои за да се исполнат и да се обезбеди здравјето на вашето семејство и wellness без штетни ефекти или хемикалии и рецепт здравствени производи.Ние се стремиме да се направи сите на нашиот производ.

Детали

Свеж

Избор на клиенти